Wise Memory Optimizer Nasıl Otomatikleştirilir?

Mor Koşucu

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Wise Memory optimizer ile RAM 760 olduktan 5 dakika sonra 1000'e çıktığı için otomatikleştirmek istedim. Nasıl yapabilirim?

Mem Reduct daha iyi bir alternatiftir. Kullanabilirsiniz:

Ayrıca, sanırım gerçek zamanlı temizlemesi yok Wise Memory Optimizer'in.

Yaptığınız işlemin hiç bir yararı yok aksine zararı var. Sürekli temizlerseniz RAM belleklerinize zararı olmaya başlar. Bu tarz programlar gereksiz, işe yaramayan ve tavsiye etmediğim programlardır. Ayrıca FPS falan arttırdığını sanan varsa bu da yanlış bir bilgidir. Ayrıca bu tarz uygulamalarda sözde bellek temizlemeden sonra disk kullanımının 5-10 saniyeliğine arttığını rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz, bu da uzun kulladımda SSD kullanan kişilerde SSD'ye zarar vermesi demek. Ayrıca İşletim sisteminde önbelleği sürekli temiz tutmak, düşündüğünüz zaman gereksiz bir işlemdir. Windows, gerektiğinde kendisi yapıyor zaten temizleme işlemlerini. Ayrıyeten uygulamaların açılış/yüklenme süresi olarak da yavaşladığını görebilirsiniz. Orada kullanılan RAM belleğinin miktarını düşürmek sadece kişisel tatmin olma çabası bana kalırsa. Bunun yerine arka planda çalışan gereksiz Windows hizmetlerini kapatarak sistemi rahatlatabilirsiniz. Veya riski alabiliyorsanız Debloat yaparsınız.

Wise Memory optimizer ile RAM 760 olduktan 5 dakika sonra 1000'e çıktığı için otomatikleştirmek istedim. Nasıl yapabilirim?

Ayarlar kısmında "otomatik optimizasyon" isimli bir işlev varmış hocam. Herhalde kullanılabilir RAM belirlediğiniz limitin altına düştüğünde otomatik olarak çalışıyor. İnceleyebilirsiniz.

1654109633531.png

Yeni konular

Geri
Yukarı