Witcher 2 'Düşük' FPS

HardPlayer

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
Selamın aleyküm arkadaşlar hayırlı cumalar. Yakın bi zamanda Witcher 2 aldım steam indiriminden yararlanarak. Yüklemeden önce düşünüyordum en azından mediumda 40 fps alırım bu da yeter bana diye ama sonuç beni hiç memnun etmedi. 20 fps'lerde geziyor. Gpu 8730m shadow of mordor'u low'da akıcı oynuyorum fakat bu oyunda neden böyle yaptı anlam veremedim. Biraz araştırma yaptım eski sürücü kurulumu önermişler fakat o eski sürücüyü nereden bulacağım bilemiyorum. Belki öyle yapsam düzelir ama onu da bulamadım nereden indireceğimi.

GT635M ile zamanında çoğu ayar yüksekteyken 30 FPS sabit oynamıştım. Witcher 2 maalesef biraz optimizasyon özürlü bir oyun. Ha bu arada, Launcher'ın ayarlar kısmında Uber Sampling var, onu devre dışı bırak. O ayar yüksek sistemler için düzenlenmiş bir şey. 10-15 FPS kaybına yol açar.

Kardeşim tüm ayarlar kapalı denedim ben o oyunu düzelse böyle bir konu açmazdım zaten. Teşekkürler yorumlarınız için ve zaman harcadığınız için.

Hortlatacağım biraz konuyu ama kardeş eğer oyunda bütün ayarlar kapalı olmasına rağmen düşük fps alıyorsan çözünürlüğünü biraz düşür. Mesela laptopla oynuyorsan büyük ihtimal 1366x768 çözünürlüğe felan sahipsindir onu 1024x 768 felan yapabilirsin. Ama bu oyunun kalitesini gerçekten düşürecektir. (800x600 de bitirmiştim w2 oyununu)

Hortlatacağım biraz konuyu ama kardeş eğer oyunda bütün ayarlar kapalı olmasına rağmen düşük fps alıyorsan çözünürlüğünü biraz düşür. Mesela laptopla oynuyorsan büyük ihtimal 1366x768 çözünürlüğe felan sahipsindir onu 1024x 768 felan yapabilirsin. Ama bu oyunun kalitesini gerçekten düşürecektir. (800x600 de bitirmiştim w2 oyununu)
Güzel ve esprisi olan bir öneri hoşuma gitti :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı