Çözüldü Witcher 3 ara sahnelerde görüntü bozukluğu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Dark Dean

Hectopat
Makaleler
1
RAM
16 GB
Ekran kartı
RX 6700 XT
Anakart
GIGABYTE A520M-K V2
İşlemci
R5 5600
Merhaba dostlar. Witcher 3 henüz yeni başladığım için Next gen kullanamıyorum. 1920*1080 p Ultra ayarlarda oynuyorum. V-Sync kapalı ama sadece ara sahnede görüntüsünde bir sıkıntı yaşıyorum. Fark ettim ki ara sahnede FPS düşüyor. Ara sahneden sonra FPS normale dönüyor. Monitör ya da overclock işlemi uygulamadım. Normal mi? Sebebi nedir?

20230902125835_1.jpg

Son düzenleme:
Çözüm
Normal versiyonun ara sahneleri düşük kaliteli. Next gen versiyon net görüntülü, ayrıca sıfırdan da Next gen başlayabilirsin. Ara sahneler üreticinin belirlediği sabit FPS ile yayınlanmış oluyor genelde. Eski oyunlarda sabit 60 verebilir özellikle. Next gen versiyonda bu sorun olmayabilir. Ara sahnelerde o sahneyi sisteminiz oyun olarak oynatmıyor, oyun dizayn yapısı gereği sadece hazır bir MP4 yürütüyor, izlettiriyor gibi düşünebilirsiniz. Video izletiyor yani size. Sonuç olarak durum normal.
Normal versiyonun ara sahneleri düşük kaliteli. Next gen versiyon net görüntülü, ayrıca sıfırdan da Next gen başlayabilirsin. Ara sahneler üreticinin belirlediği sabit FPS ile yayınlanmış oluyor genelde. Eski oyunlarda sabit 60 verebilir özellikle. Next gen versiyonda bu sorun olmayabilir. Ara sahnelerde o sahneyi sisteminiz oyun olarak oynatmıyor, oyun dizayn yapısı gereği sadece hazır bir MP4 yürütüyor, izlettiriyor gibi düşünebilirsiniz. Video izletiyor yani size. Sonuç olarak durum normal.

Çözüm

Henüz yeni başladığım için daha hikaye bitmedi. Ana hikaye bitmeden oynanmıyor. 114-140 aldığım FPS hop 30 FPS oluyor ara sahnede. Çok teşekkür ederim bilgi için.

Geri
Yukarı