Çözüldü Witcher 3 DLC'ler Gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba herkese. Dün Witcher 3'te mod paketi yapıyordum. Ancak bir modu yükledikten sonra oyun açılmamaya başladı. O modu sildim sorun devam ediyordu. Ben de yüklediğim tüm modları sildim. Oyun bu sefer açıldı ancak kaydıma devam etmek istediğimde fotoğrafta görüldüğü gibi bazı indirilebilir içeriklere sahip olmam gerektiği yazıyordu. Ama hepsine sahibim ve yüklüler. Oyunun menüsünde normalde 'İndirilebilir içerikler' gibi bir sekme oluyordu ancak o da gözükmüyor. Oyunun ana menüsündeki DLC'lerin altında normalde 'Yüklü' yazardı ama şu an 'Çıktı' yazıyor. Dosya doğrulama yaptım çözüm olmadı. DLC'leri ve hatta oyunu tekrardan silip yükledim ancak sorun çözülmedi. Yardımlarınızı bekliyorum.

@Lyrinx @strigoi

1.PNG
2.jpg
3.jpg

Çözüm
Dostum büyük ihtimalle save dosyanda sıkıntı var eğer silip kurduğunda kaydım devam etsin diye yedekleyip geri kurduysan açmaz. Çünkü modları kurup geri silmişsin haliyle save dosyan bozulmuş. Yeni oyuna başla deyip birde öyle denemeni tavsiye ediyorum sorunun çözülecektir büyük ihtimalle lakin indirilebilir içerik konusunda bir fikrim yok oyun dosyalarındaki dlc klasörünü kökten silmek belki çözüm olur. Eğer orası boşsa zaten sıkıntı
Oyunun klasörüne bakar mısın? Küçük harflerle dlc yazan bir dosya olması lazım. Orada kurulu dosyalar var mı, yoksa boş mu?

Şu DLC işi çok sıkıntılı. Son zamanlarda çok gördüm bu konuları, tam olarak da bir çözüm bilmiyorum maalesef. Blood and Wine ve HoS ek paketleri hesabında görünüyor mu? Görünmüyorsa desteğe yazabilirsin.

Dostum büyük ihtimalle save dosyanda sıkıntı var eğer silip kurduğunda kaydım devam etsin diye yedekleyip geri kurduysan açmaz. Çünkü modları kurup geri silmişsin haliyle save dosyan bozulmuş. Yeni oyuna başla deyip birde öyle denemeni tavsiye ediyorum sorunun çözülecektir büyük ihtimalle lakin indirilebilir içerik konusunda bir fikrim yok oyun dosyalarındaki dlc klasörünü kökten silmek belki çözüm olur. Eğer orası boşsa zaten sıkıntı

Çözüm
Oyunun klasörüne bakar mısın? Küçük harflerle dlc yazan bir dosya olması lazım. Orada kurulu dosyalar var mı, yoksa boş mu?
'dlc' klasöründe numaralı isimlendirmeleri olan birçok klasör var ve onların içi de dolu hocam.
Blood and Wine ve HoS ek paketleri hesabında görünüyor mu? Görünmüyorsa desteğe yazabilirsin.
Hesabımda gözüküyor ve ikisi de yüklü. Oyunun kütüphane sayfasındaki DLC'lerimi yönet kısmında tikleri de işaretli.
Dostum büyük ihtimalle save dosyanda sıkıntı var eğer silip kurduğunda kaydım devam etsin diye yedekleyip geri kurduysan açmaz.
Evet o şekilde yedekledim ancak bunu daha önce birçok kez yaptım. İlk kez böyle bir sorunla karşılaşıyorum.
Yeni oyuna başla deyip birde öyle denemeni tavsiye ediyorum sorunun çözülecektir büyük ihtimalle lakin indirilebilir içerik konusunda bir fikrim yok oyun dosyalarındaki dlc klasörünü kökten silmek belki çözüm olur.
'dlc' klasörünü silmek mantıklı geldi hocam. Ondan önce şunu denedim; oyunu tekrar sildim ve oyunun dosya konumuna gittiğimde bazı artık dosyalar vardı. Onların arasında, 'dlc' klasörünün ve başka birkaç klasörün içinde benim yüklemeyi beceremediğim modların dosyaları kalmış. Ben de artık dosyaların hepsini sildim ve oyunu şu an tekrardan sıfırdan kuruyorum. Sadece dlc klasörünü silseydim diğer dosyalar yine sıkıntı çıkarabilirdi. Oyunu silince yalnızca kendi indirdiği dosyaları siliyor anladığım kadarıyla. Muhtemelen sorun çözülecek.

Oyun indiğinde sizleri bilgilendireceğim.

Oyun, saçma bir şekilde DLC'leri görmüyor.

Steam'de DLC bölümündeki tüm DLC'lerin tikini kaldırıp bir daha işaretle, ardından bir güncelleme yapması lazım. Yapmıyorsa tekrar tekrar dene.

Olmadı oyunun ana klasöründeki DLC'ler ile bağlantılı tüm dosyaları sil ve Steam'den Witcher 3 dosya doğrulaması yap.

'dlc' klasöründe numaralı isimlendirmeleri olan birçok klasör var ve onların içi de dolu hocam.
Evet, öyle olacak dostum orası. Bir silmeyi dener misin? Sildikten sonra oyunun dosyalarını doğrularsan, veya Witcher 3 - Özellikler - DLC kısmından ayarlarsan otomatik olarak bir yüklemenin başlayacağını düşünüyorum.

Oyunu sildikten sonra arta kalan DLC dosyasını ve modlardan kalan dosyaları temizledim, oyunu yeniden indirdim ve sorun çözüldü. Oyunu tamamen silmemeye de gerek yokmuş aslında, direk dosyaları da silebilirdim, boşa indirmeyi beklemiş oldum :D.

Dosyaları silmeyi ilk öneren @wooky388 hocam olduğu için ve sizlere göre daha az çözümü olduğu için onun cevabını işaretliyorum. Umarım adil olmuştur. Yardım eden herkese tek tek teşekkürler :).

Oyunu sildikten sonra arta kalan DLC dosyasını ve modlardan kalan dosyaları temizledim, oyunu yeniden indirdim ve sorun çözüldü. Oyunu tamamen silmemeye de gerek yokmuş aslında, direk dosyaları da silebilirdim, boşa indirmeyi beklemiş oldum :D.

Dosyaları silmeyi ilk öneren @wooky388 hocam olduğu için ve sizlere göre daha az çözümü olduğu için onun cevabını işaretliyorum. Umarım adil olmuştur. Yardım eden herkese tek tek teşekkürler :).

Hocam merhaba aynı sorun bende de var. Mod indirdikten sonra aynı hatayı alıyorum DLC dosyasından ne silmem gerekiyor? Başka silmem gereken bir şey var mı?

Geri
Yukarı