Witcher 3 Donuyor ve Oyundan Atıyor

Berk45541

Decapat
Witcher 3 Steam üzerinden en düşük ayarlarda oynuyorum. 100+ FPS almama rağmen oyunda ilerlerken aniden donmalar oluyor, takılmalar gerçekleşiyor, bazen de donup oyun kendini kapatıyor. Oyun dosyalarını doğruladım, dosya indirmedi başarıyla doğrulandı dedi. Sistemim;
  • İ5-9400f işlemci
  • ASUS GTX 1060
  • 8 GB RAM 2400 MHz
  • 1TB HDD
W10 1903 son sürüm kullanıyorum. Neden olduğu konusunda herhangi bir fikrim yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunda oyun oynarken, GHz ve CPU değerleri nasıl? Dalgalanma var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ona hiç dikkat etmedim. Bakabileceğim herhangi bir yer var mı ? Şu an oyunu oynayamam. Kendi bilgisayarımda değilim.

Her ayarı düşürerek işlemciye gereksiz yük bindirmeyin. Grafik ayarlarını 60 FPS altına düşmeyecek şekilde yükseltin. Herhangi bir rekabetçi oyun oynamıyorsunuz. 60 FPS bu oyun için gayet yeterlidir.

Dediğiniz mantıklı. Fakat ayarları yükseğe aldığım zaman şehir içinde oyun donmaya başlıyor. Farklı olaylar deneyip tekrardan test edeceğim. Bakacağım bakalım.
Oyunda CPU Kullanımı 50%-75% arası seyrediyor. Bazen küçük köylere girince 100% oluyor. GPU Kullanımı 99% sabit. Sıcaklık 75 C en fazla oluyor. Yüksek ayarlarda oynuyorum. Daha iyi oluyor sanırsam.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…