Witcher 3 dünyanın en iyi oyunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Rockstar hikayede çok ileri seviye bir şirket değil aslında. Oyunlarında karakterler, espriler, detaylar daha çok öne çıkar, hikayeleri ise klişedir. Witcher bir kitap uyarlamasıdır, bu nedenle ikisini birbiriyle kıyaslamak da yanlış olur, çünkü Witcher'da lore çok daha geniş. Storytelling olarak kıyaslamak daha doğru olur.

RDR serisini hikaye bakımında kıyaslamak için Last of Us daha uygun, malum ikisinin de senaryosu oyun için yazıldı. Bu ikisini toplasak da bir Elder Scrolls serisi olamıyor hikayede tabii, herifler ayrı bir dünya yarattılar.

Haklı olabilirsiniz Rockstar'ın hikayeleri klişe fakat yine de hollywood hikayeleri beni açıyor sanırsam. Düz mantıkla bakarsak Witcher'in hikayesi daha üzerine düşünülmüş bir hikaye çünkü kitap uyarlaması.

Beni takip etmiyorsun sanırım. Harddiskim bozulduğu için oynayamıyorum ne yazık ki. Tavırların çok ilginç gerçekten. Eleştiriye kapalı biriyse konu açmamalısın bence.
Witcher 3'e de at simulasyonu denmez aga. Hele RDR2'ye asla. Bu arada forumun yaş sınırı 13 değil miydi? Merak ettiğimden soruyorum.

RDR 2 at sürme oyunu zaten. Oyunu bu indirimde aldım ve meşgul olmama rağmen 9 10 günde 40 saat oynadım ve büyük çoğunluğu at sürmede geçiyor. Zorla gezdiriyorlar mapı yani isteyen gezer isteyen gezmez sen adamı zorla haritada gezdiremezsin. Ama Witcher 3 de hemen gidiyorsun tabelaya istediğin yere gidiyorsun.
Dostum oyunun geçtiği çağa bakın bi. Neyle gidecek? Ayrıca kampı yeterince geliştirirseniz Witcher 3'teki gibi fast travel açılıyor.

A: Ha öyle mi kanka?
B: Aynen kanka ya le le ley le le ley. Dünyanın en iyi oyunu.
A: Tamam kanka dünyanın en iyi oyunu.

Şaka bir yana Witcher 3'ün en iyi oyun olması için daha çok ekmek yemesi lazım. Hiçbir şeyi mükemmel veya en iyi yapmayan bir oyun ve sunduğu şeyleri ayrı ayrı veya bir arada sunan daha iyi oyunlarda var. Ha bu yine hiçbir oyunu en iyisi yapmaz. Sektör türlere ayrılan ve sürekli gelişen bir sektör. Hep daha iyisi gelecek ve bu yüzden en iyisi değil en özeli olabilir. En özeli konusunda da sektöre yön veren oyunlar ve sektörün yaşamasını, büyümesini sağlayan oyunlar varken Witcher yine en özeli olamaz. Burada özeli sizin öznel düşüncenize göre değil sektöre katkısına göre kullandım. Yoksa özeli kelimesi öznel cümlelerde de kullanılabilir.

Witcher 3'e de at simulasyonu denmez aga. Hele RDR2'ye asla. Bu arada forumun yaş sınırı 13 değil miydi? Merak ettiğimden soruyorum.
Hocam zaten RDR2 at sürme simulasyonuysa dedim. Çoğu kişi ikisinin de yanlış olduğunu biliyor.

Dostum oyunun geçtiği çağa bakın bi. Neyle gidecek? Ayrıca kampı yeterince geliştirirseniz Witcher 3'teki gibi fast travel açılıyor.
Fast travel çok kısıtlı. Ayrıca çağ la ne alakası var belki ben hızlıca görev yerine gitmek yada kampa dönmek istiyorum?

RDR 2 at sürme oyunu zaten. Oyunu bu indirimde aldım ve meşgul olmama rağmen 9 10 günde 40 saat oynadım ve büyük çoğunluğu at sürmede geçiyor. Zorla gezdiriyorlar mapı yani isteyen gezer isteyen gezmez sen adamı zorla haritada gezdiremezsin. Ama Witcher 3 de hemen gidiyorsun tabelaya istediğin yere gidiyorsun.
Tabela olmasa ben oynamazdım zaten çünkü denizler aşmak, o yolları gitmek amelelik olur. Güzel yerleri yürüyerek geziyordum zaten güneşin batışını vb.

Fast travel çok kısıtlı. Ayrıca çağ la ne alakası var belki ben hızlıca görev yerine gitmek yada kampa dönmek istiyorum?
Witcher 3'te istediğiniz gibi (hile ve mod kullanmadan) direkt görev yerine gidebiliyor musunuz? RDR2'yi oynamuş geçmişsiniz anlaşılan. Kamp kurup eğer merkez kampı yeterince yükselttiyseniz zaten kampa fast travel atabiliyorsunuz.

GTA 5 ve Rdr 2 nin hikayesi witcher 3 kalitesinde değil? (Hikaye diyorum)
GTA 5 konusunda katılırım ben de sevmiyorum GTA 5 hikayesini ama RDR2 konusunda...

Bak şimdi oyunda o kadar hikaye var grafik var mekanik var hem de bunlar en üst düzeyde yani daha iyisi yok. Sen gidiyorsun sadece fast travel kısıtlı diye at simulasyonu diyorsan sen fanatiklik yapıyorsun demektir. Bu objektif bir bakış açısı değil. Ciddiye almak daha da zorlaşıyor seni. Anlatabildim mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı