Witcher 3 - Gaetan masum mudur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ebu Zalim

Decipat

Arkadaşlar ilk defa Witcher3'de bir ikileme girdim. Önce hak verip kurtardım lakin sonradan 2.5 saat geçtikten sonra tüm ilerlememi boş verip tekrar save geriye dönüp, benden 15 level yüksek Algul'ları tekrar zorla kesip bu sefer bu kel pez.vengi öldürdüm. Mevzu ciddi şimdi anlatayım.

Normal oyun gereği adama hak verdim sonuçta kandırmışlar. Köşeye çekip canına kast etmişler lakin sonradan oyunu oynadıkça bir şeylerin ters gittiğini gördüm. 3 tane mevzuyu birleştirince Gaetan'ı öldürme hükmüne vardım. Aslında en başta ilk gördüğümde sadece suratı ve konuşmayı yüzünden öldürecektim lakin şans verdim. Halbuki şans verilecek biri değilmiş. Şimdi mevzuyu anlatıyorum. Sizce bu kel Witcher gerçekten masum muydu?

Köyü araştırırken yerdeki kan izinde (Gaetan'ın kanı) iksir karışımı olduğunu görmüştük. Başta kontrata giderken canavar kesimi için kullanmıştır dedim ama içeriğini araştırınca ne iksiri olduğunu bulamadım. Böyle bir iksir oyundaki literatürde yok. Bu yüzden belki sinir yapan belki aklı bulandıran bir iksirdi belki de bambaşka hiç görülmemiş bir simya ürünüydü. Gaetan, kendi uyuşturucusunu kendisi yapmıştı belki de.
w2.png

Ondan sonra adamı haklı bulup bağışladım lakin bana ödül diye verdiği mekanda benden level olarak üstün haydutlarla karşılaştım. Başta bunun oyunda rastgele bir durum olduğunu görsem de zaten Gaetan tarafından tuzağa düşürülmem zayıf ihtimal. Çünkü dediği yerde ödül var niye pusu kurdurtsun?
Lakin en önemli kısım burada başlıyor. 3 tane kafa görüyoruz ve resimdeki geçen diyalog içime asıl şüpheyi düşüren ilk şey oluyor.

w1.png

Teslim edip ödülü almamış. Geralt belki yine aldatılmıştır diyor ama Gaetan'ın bu köy katliamını ilk kez yaşamadığı, yani suçsuzları tekrar tekrar acımadan kesip katledip gözünün döndüğü ve masum öldürüp Witcher unvanına layık olmayan kafasına buyruk tipsiz irrite edici bir karakter olduğunu aslında az önceki Gaetan ile yaptığımız konuşmada anlıyoruz. Lakin ben bağışladığım için bu konuşma kısmı bende gelmemişti sonradan bu resimdeki olay + yerdeki kan izindeki iksir birleşince araştırmaya koyuldum ve eğer konuşmayı agresif türden yapmış olsaydım şu resme şahit olacaktım;

w3.png

Kendisi diyor bu ilk kez olmuyor demi? Diye ve Gaetan dik dik bakıp başta cevap vermiyor sonra konuyu değiştiriyor. Yani buradan daha önce böyle saçmalıklar yaptığını anlamış oluyoruz. Kafamda beynimde yerine oturmayan şeyler vardı ve bu kafa karışıklığıyla oyunu 3 saate yakın daha oynadım bayağı bir ilerledim lakin sonunda dayanamayıp araştırayım dedim. Diğer forumlar v.s Gaetan'ın %100 haksız olduğunu bulamadım. Yukarıdaki resmi görünce bu sefer öldürme kararı aldım.

Ve hazin son;
Ruhusadolsun.png

Beni 3 saate yakın zamanımı hiçe sayıp tekrar save geri alıp bunu yaptırtan 3 şeyin birleşimdir.
1 - Yerdeki kan izinde tanımlanamayan bir iksirin karışmış olması
2 - Geralt'ın Gaetan'a resimdeki sorusu ve Gaetan'ın tepkisi
3 - Gaetan'ın ödül için verdiği adreste duvarda teslim edilmemiş ganimetlerin bulunması

Bu 3 sonuç, Gaetan'ın akli dengesinin zayıf olduğunu çözdürttü bana. Belki içtiği iksirden belki başka bir şey ama biraz düşününce kulübesinde uyuyan hiçbir şeyden habersiz kadının ne suçu var? Dışarıda hava alan olayla ilgisi olmayan kızın babasının ne suçu var? Ulan hepsini geçtim köpeğin ne suçu var? Hayvanı da öldürmüş.

Biraz uzun oldu ama Witcher sevenler hepsini okuyacaktır. Oyunda olmayan bir şeyi kendi çıkarımlarım ve araştırmalarım ile bulmuş oldum. Hatta Gaetan mevzusu burada bitmiyor sonra 1 yerde daha karşımıza çıkıyor bağlantısı ama yazmayayım konu uzamasın. Sizce doğru mu yaptım arkadaşlar? Bence çıkarımlarım doğru biraz düşününce bu 3 şeyi birleştirince aklını kitleyen bir şeyler var ve hareketlerinden bile belli tipine yansımış bu vurdumduymazlık.

Witcher 3'ü günde 2 kez bitiren kardeşlerime sesleniyorum sizce Gaetan masum muydu?

Çözüm
Doğru olanı yapmışsın. Masum değildir kendisi. Zaten Kedi Okulu Witcher'ları insan öldürmeleriyle meşhurdurlar. Bir nevi adları çıkmıştır diyebilirim.
Blood and Wine'nin kendine özgü haritası yok mu? Normal oyundaki haritayı mı kullanıyoruz?

Eyvallah ta işten geliyorum yorgun vaziyette bunları (hatta bunu bile) yazıyorum dedim neresi komik? Öyle boş zamanım yok ki kafama göre gireyim takılayım bazı günler vakit bile olmuyor.

@SALOOWEN DLC'de Gaetan ile ilgili bir şey mi çıkıyıor? Levelim 21 bu levelle oynayacağım zor olacak ama olsun. Bugün giremezsem yarın iş yok tatil o zaman girerim.

Reis önce bunu yazıyorsun sonraki cümlen şu;

Bir şey demişsin bir önceki cümlende 😆 Sağol bu arada yorumun için.

Şu cevabım, senin bu yazdığına yanıt olsun 2.Sayfadaki bir yazım.

Tamam köylülerin hepsi hain çıksın hiçbiri masum olmasın peki Gaetan'ın daha önce de bir çok kez kendini kaybedip böyle durumlar yaşamasına ne diyeceksiniz? Onu da yine 2.Sayfada yazmıştım burada
@SHYAH en güzel cevabı vermiş hoca.

En güzel cevabı vermemiş, düşüncesini paylaşmış diyelim. 2.Sayfadaki @Trojen Max arkadaşın verdiği cevap sağlam bir cevap öyle bir yazdı ki git gel yaşadım. Ama gerekli yanıtları da 2.Sayfada yazdım sanırım yavaştan konunu kapanma vakti geliyor.
Hoca oyunlara takılma bu kadar. Geralt da katil, Gaetan da katil. Ben kedi reisin arkasındayım.

Hoca oyunlara takılma bu kadar. Geralt da katil, Gaetan da katil. Ben kedi reisin arkasındayım.
Niye takılayım. İlk sayfadaki mesajları okumamışsın çoğu kişi gibi.

Konuda gerekli cevaplar 2.Sayfada verilmiştir artık konunun bir amacı kalmamıştır. Giren sadece başlığı okuyup girip yorum yazıyor bu saatten sonra boş muhabbet döneceği için konu nezdimde kapanmıştır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı