Witcher 3 grafik kalitesi çok kötü görünüyor

murty0

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar default ayarlarda görüntü neden bu kadar berbat, keskinlik mi desem ne desem bilemedim aşırı göz yoruyor, videoda pek belli olmuyor ama Geralt'ın üzerinde ki keskinliği fark etmişsinizdir, çimlerde vs. aşırı var o olay, grafik ayarlarını videoda gösteriyorum, kenar yumuşatmayı FSR veya TAA'ya alınca biraz düzeliyor ama bu sefer de kalite düşüyor, ne yapmam lazım? AMD görüntü keskinleştirme vs. kapalı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kenar yumuşatma kapalı olduğu için diye düşünüyorum. TAA açabilirsiniz. DLSS kalite açınca düzeliyorsa DLSS kalite açıp oynayın.

Kenar yumuşatma kapalı olduğu için diye düşünüyorum. TAA açabilirsiniz. DLSS kalite açınca düzeliyorsa DLSS kalite açıp oynayın.

TAA veya FSR açınca soft bir görüntü oluyor kalite olarak orijinalinden farkını çok hissedebiliyorum, ayrıca kenar yumuşatma default olarak kapalı zaten, bu kadar çizik grafikler olması normal olmasa gerek :/

Bu kadar çizik grafikler olması normal olmasa gerek :/
Hayır normal. Kenar yumuşatma bu yüzden var.

DLSS görüntüyü diğerleri kadar kötüleştirmiyor. Neden onu denemiyorsunuz?

DLSS nasıl görünüyor o zaman hocam. 😀
Neyse kenar yumuşatma açmazsanız böyle oynayacaksınız maalesef hocam.

Oyunun default ayarlarında her iki ayarda gözüküyor hocam. Ayrıca ben bir sorun olduğunu düşünüyorum, YouTube'dan izlediğim videolarda kenar yumuşatma kapalı haldeyken grafikler mükemmel, keskinlik yok, arkadaşımda da aynı kart var onda da benimki gibi aşırı keskin, çizik grafikler yok, anlamadım gitti, silip yeniden yüklüyorum.

DLSS nasıl görünüyor o zaman hocam. 😀
Neyse kenar yumuşatma açmazsanız böyle oynayacaksınız maalesef hocam.

Onda FSR vardır muhtemelen ama FSR genelde DLSS'e oranla kalite modunda çok bir FPS artışı sağlamıyor bir de görüntüyü daha çok bozuyor diye biliyorum. Benim oyunda da FPS artışını sağlayan fg oldu.

Arkadaşlar default ayarlarda görüntü neden bu kadar berbat, keskinlik mi desem ne desem bilemedim aşırı göz yoruyor, videoda pek belli olmuyor ama Geralt'ın üzerinde ki keskinliği fark etmişsinizdir, çimlerde vs. aşırı var o olay, grafik ayarlarını videoda gösteriyorum, kenar yumuşatmayı FSR veya TAA'ya alınca biraz düzeliyor ama bu sefer de kalite düşüyor, ne yapmam lazım? AMD görüntü keskinleştirme vs. kapalı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Normal değil bu arada ama Witcher 3 optimizasyonu kötü olduğu için normal. Bunu bende yaşıyordum ayarları kurcalarken ekran yumuşatmayı TAA'ya alınca düzeliyordu sadece. Herkes de olan bir şey bu bence. Witcher 3'ün keskinlik ayarı harbiden bir tık aşırı yani.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı