Witcher 3 New game+ ile yeniden başlamak mantıklı mı?

hengin

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Herkese merhaba. Witcher 3'ü oynadım ve elimde güçlü silahlar da var. New game+ ile yeniden başlayıp bu ekipmanları korumak mantıklı mı? Eğer mantıklıysa hazine avlarını tamamlayıp güzel bir zırh seti ile başlayacağım ama mantıklı değilse sıfırdan başlamayı düşünüyorum.

Herkese merhaba. Witcher 3'ü oynadım ve elimde güçlü silahlar da var. New game+ ile yeniden başlayıp bu ekipmanları korumak mantıklı mı? Eğer mantıklıysa hazine avlarını tamamlayıp güzel bir zırh seti ile başlayacağım ama mantıklı değilse sıfırdan başlamayı düşünüyorum.

Zaten seviyenize göre canavarlar geliyor. Başlamaya değer bence.

Zaten seviyenize göre canavarlar geliyor. Başlamaya değer bence.
Seviye yükseldikçe yeniden seviye atlamak için gereken XP miktarı artıyor. Bu zorluk çıkarır mı? Bir de eski ekipmanların seviyeleri bir süre sonra yetersiz gelmeye başlar mı?

Seviye yükseldikçe yeniden seviye atlamak için gereken XP miktarı artıyor. Bu zorluk çıkarır mı? Bir de eski ekipmanların seviyeleri bir süre sonra yetersiz gelmeye başlar mı?
Evet ekipman seviyeleri de senin seviyen de artırıyor ng+'da. En fazla 100 seviye olabiliyorsun.
Evet ekipman seviyeleri de senin seviyen de artırıyor ng+'da. En fazla 100 seviye olabiliyorsun.
Bununla beraber karşına çıkan yaratık vb. seviyeleri de artırıyor.

XP zorluk çıkarmıyor. Eski ekipmanlar da açıkçası uzun süre kullanılamıyor, çünkü NG+'a özel Witcher ekipmanları, aynı setlerin Grandmaster seviyesinde bonuslara sahip. İlk fırsatta onları almak gerekiyor. Ama onları açana kadar zaten bir süre sevdiğiniz mis gibi zırhlarla oynuyorsunuz.

Aerondight için bir paragraf açmak lazım burada, bütün NG+ boyunca Aerondight ile oynamak mümkün, çünkü seviyeniz arttıkça kılıcın max gücü artıyor. Oyundaki bence en iyi Silver Sword.

Yine de NG+ daha keyifli çünkü oyunun başından itibaren Witcher ekipmanlarıyla oynayabiliyorsunuz ve yetenekleriniz açık kalıyor, üstüne geliştiriyorsunuz. Slots Slots Slots isimli bir mod ile yetenek koyulacak yerinizi arttırıp, çok daha fazla yeteneği aynı anda kullanabilirsiniz NG+ sırasında.

Benim önerim, biraz ara verip, NG+ ile modlu bir Witcher 3 deneyimi daha yaşamak. Kullandığım ve önerdiğim modları bulup ekleyeceğim birazdan.
NG+ için mod önerilerim:

Modlar:
Witcher 3 unification patch (modların düzgün çalışması için gerekli)
HD Reworked Project
Slots Slots Slots
Over 9000
Auto Apply Oils
Indestructible Items
Better Trophies
Balanced Bombs
Balanced Upgrades
Balanced Potions
Grandmaster Set Bonus Modified and Set Bonus For All Tiers (grandmasterdan ng+ yani legendary setlere geçince bonusların kaybedilmesini engelliyor)
Unrestricted Witcher Gear (itemlerden lv sınırını kaldırıyor, NG+'ta bence keyifli hale getiriyor oyunu)

Son düzenleme:
Ne mantıklı, ne de mantıksız diyebilirim.

Oyundaki güçlü zırhlarınız, kılıçlarınız bir süre sonra sıradan bir zırh haline geliyor. Örneğin, benim X adlı bir kılıcım var. Hasarı da 300 diyelim. Oyunu bitirdim, New Game+ ile tekrar başladım ve 300 hasarlı X kılıcım hiç vurmuyor, loot yaparken düşürdüğüm sıradan bir kılıç ondan daha fazla hasara sahip ve çok daha fazla vuruyor. Bu örnek, olayı anlamanızı kolaylaştırabilir. Yani o güçlü eşyanızı tekrardan güçlü bir hale getirmek için tekrar bulmanız gerekiyor. O X adlı kılıcı tekrar bulursam bu sefer 800 hasara sahip oluyor örneğin. Bu da çok iyi bir şey.

Şu taraftan ise mantıklı. Çok değer verdiğiniz, nadir bulunan bir eşyaya sahipseniz ve kaybetmek istemiyorsanız gidip New Game+ yapabilirsiniz. Fakat bu da çok mantıklı değil aslında. O nadir bulunan eşyanın nerede bulunduğunu artık biliyorsunuzdur, gidip bulabilirsiniz kolayca.

Tek mantıklı tarafı para. Para sıkıntısı çekmiyorsunuz. Sizin kararınız.

Bence mantıksız, Witcher tekrar başlanacak bir RPG değil. (İki kez bitirdim)
Diğer RPG'lere göre oldukça linear, yeni oyunlar keşfetmek daha mantıklı.

Önerebileceğim RPG'ler:
Ac Odyssey.
Skyrim.
Fallout NV.
Dragon's Dogma Dark Arisen.
FF XV.
Dragon Age Origins.

Geri
Yukarı