Witcher 3 para neye harcanmalı?

murty0

Hectopat
Daha fazla  
9 seviyeyim şu an ve 2500 Kron'um var, şu ana kadar hiç harcamadım parayı, Kron'ları karakter gelişimi açısından nelere harcamamız lazım?
Ve şu an yan görev ve kontrat ağırlıklı ilerliyorum, haritada soru işareti bırakmayıncaya kadar yeni bölgeye geçmemeyi planlıyorum, şu an Velen'deyim ve tüm soru işaretlerini bitirip Novigrad'a öyle gideceğim, sizce doğru yapıyor muyum?

Son düzenleme:
Hocam bu işin doğrusu-yanlışı yok. Soru işaretleri farz değil, isteyen yapar isteyen yapmaz. Ha sen eğlendiğin için yapıyorsan ne güzel, ama eğlenmiyorsan ve kendine zorunlu bir şeymiş gibi aşıladıysan yapmana gerek yok, o kadar acayip bir etkisi yok oyuncuya ve karakter gelişimine. Kron'larını iksir bileşenleri, yağ bileşenleri, yeni ve daha güçlü zırhlar, kılıçlar almak için harcayabilirsin. Oyundaki bütün iksirlere ya da en azından çoğuna sahip olarak oynamak daha zevkli, karşındaki yaratığın dezavantajı olan iksiri ve yağı kullanırsan daha farklı bir havaya bürünüyor oyun, Witcher gibi hissediyorsun yani gerçekten. Ayrıca şunu söyleyeyim: Oyunda ilerledikçe bazı Witcher okullarının zırh parşömenlerinin yerini gösteren haritalar bulacaksın (yanlış hatırlamıyorsam bazılarını satın alıyordun bazılarını da bulabiliyordun, googleden vs. bakabilirsin) Bu bulduğun özel Witcher setleri diğer zırhlara göre çok daha güçlü ve oynanışı değiştirebiliyor. Mesela ayı okulu zırhı, ağır darbelerini daha fazla ağır yapıyor ve gücünü arttırıyor ama seni aşırı ağırlaştırıyor, kedi okulu seti ise normal vuruşlarını daha da hızlandırıyor, kurt okulu ise her şeyden bir tutam veriyordu sanırım. (yanlış olabilir, oynayalı çok uzun bir süre oldu ama sonuç olarak hepsi özel yetenekler veriyor.)

Geneleve gidebilirsin.
Böyle bir seçenek de var tabii.

Hocam bu işin doğrusu-yanlışı yok. Soru işaretleri farz değil, isteyen yapar isteyen yapmaz. Ha sen eğlendiğin için yapıyorsan ne güzel, ama eğlenmiyorsan ve kendine zorunlu bir şeymiş gibi aşıladıysan yapmana gerek yok, o kadar acayip bir etkisi yok oyuncuya ve karakter gelişimine. Kron'larını iksir bileşenleri, yağ bileşenleri, yeni ve daha güçlü zırhlar, kılıçlar almak için harcayabilirsin. Oyundaki bütün iksirlere ya da en azından çoğuna sahip olarak oynamak daha zevkli, karşındaki yaratığın dezavantajı olan iksiri ve yağı kullanırsan daha farklı bir havaya bürünüyor oyun, Witcher gibi hissediyorsun yani gerçekten. Ayrıca şunu söyleyeyim: Oyunda ilerledikçe bazı Witcher okullarının zırh parşömenlerinin yerini gösteren haritalar bulacaksın (yanlış hatırlamıyorsam bazılarını satın alıyordun bazılarını da bulabiliyordun, googleden vs. bakabilirsin) Bu bulduğun özel Witcher setleri diğer zırhlara göre çok daha güçlü ve oynanışı değiştirebiliyor. Mesela ayı okulu zırhı, ağır darbelerini daha fazla ağır yapıyor ve gücünü arttırıyor ama seni aşırı ağırlaştırıyor, kedi okulu seti ise normal vuruşlarını daha da hızlandırıyor, kurt okulu ise her şeyden bir tutam veriyordu sanırım. (yanlış olabilir, oynayalı çok uzun bir süre oldu ama sonuç olarak hepsi özel yetenekler veriyor.)
Ayrıca oyun ilerledikçe, paranı sömürecek azar azar. Bazı yan görevler vs. para isteyen görevlerdi yanlış hatırlamıyorsam.

Gereksiz harcama dursun, gwent vslerinde kullanırsın, onun dışında kaliteli ekipmanlar zaten ya görevlerden ya düşmanlardan bulunuyor. He yine de hoşuna giden bir kılıc, zırh vs görürsen de icinde kalmasın al gitsin. İlerde çok bir şeye yaramıyor para zaten.

Gereksiz harcama dursun, gwent vslerinde kullanırsın, onun dışında kaliteli ekipmanlar zaten ya görevlerden ya düşmanlardan bulunuyor. He yine de hoşuna giden bir kılıc, zırh vs görürsen de icinde kalmasın al gitsin. İlerde çok bir şeye yaramıyor para zaten.
Oyunu 6-7 kere bitirdim, ama şu Gwent'e bir kere başlayamadım nedense. Beni hiç içine çekmedi yani :D

Hocam bu işin doğrusu-yanlışı yok. Soru işaretleri farz değil, isteyen yapar isteyen yapmaz. Ha sen eğlendiğin için yapıyorsan ne güzel, ama eğlenmiyorsan ve kendine zorunlu bir şeymiş gibi aşıladıysan yapmana gerek yok, o kadar acayip bir etkisi yok oyuncuya ve karakter gelişimine. Kron'larını iksir bileşenleri, yağ bileşenleri, yeni ve daha güçlü zırhlar, kılıçlar almak için harcayabilirsin. Oyundaki bütün iksirlere ya da en azından çoğuna sahip olarak oynamak daha zevkli, karşındaki yaratığın dezavantajı olan iksiri ve yağı kullanırsan daha farklı bir havaya bürünüyor oyun, Witcher gibi hissediyorsun yani gerçekten. Ayrıca şunu söyleyeyim: Oyunda ilerledikçe bazı Witcher okullarının zırh parşömenlerinin yerini gösteren haritalar bulacaksın (yanlış hatırlamıyorsam bazılarını satın alıyordun bazılarını da bulabiliyordun, googleden vs. bakabilirsin) bu bulduğun özel Witcher setleri diğer zırhlara göre çok daha güçlü ve oynanışı değiştirebiliyor. Mesela ayı okulu zırhı, ağır darbelerini daha fazla ağır yapıyor ve gücünü arttırıyor ama seni aşırı ağırlaştırıyor, kedi okulu seti ise normal vuruşlarını daha da hızlandırıyor, kurt okulu ise her şeyden bir tutam veriyordu sanırım. (yanlış olabilir, oynayalı çok uzun bir süre oldu ama sonuç olarak hepsi özel yetenekler veriyor.)

Hocam oyun çok sardı şu ana kadar, soru işaretlerine de gitmek eğlendiriyor beni, sıkılana kadar yapayım o zaman. Kılıç ve zırh Yennefer'in mektubundakileri kullanıyorum şu an. İksir, yağ; bunları yapmak için gerekli olan bitkileri vs. satın alayım o zaman Kronlarla.

Geneleve gidebilirsin.

😋

Gereksiz harcama dursun, Gwent vslerinde kullanırsın, onun dışında kaliteli ekipmanlar zaten ya görevlerden ya düşmanlardan bulunuyor. He yine de hoşuna giden bir kılıc, zırh vs görürsen de icinde kalmasın al gitsin. İleride çok bir şeye yaramıyor para zaten.

Gwent sarmadı hocam, hiç oynamıyorum, görevlerini de yapmayı düşünmüyorum, çok gerekli mi?

Bütün soru işaretlerini bitirmen çok zor çünkü bazı soru işaretlerindeki görevler senin seviyenin fazlasıyla üstünde. Biraz zamanını alabilir. Atına heybe alabilirsin. Yük bir yerden sonra dert olabiliyor.

Hocam sınırsız yük modu kullanıyorum onun için.

9 seviyeyim şu an ve 2500 Kron'um var, şu ana kadar hiç harcamadım parayı, Kron'ları karakter gelişimi açısından nelere harcamamız lazım?
Ve şu an yan görev ve kontrat ağırlıklı ilerliyorum, haritada soru işareti bırakmayıncaya kadar yeni bölgeye geçmemeyi planlıyorum, şu an Velen'deyim ve tüm soru işaretlerini bitirip Novigrad'a öyle gideceğim, sizce doğru yapıyor muyum?

Kurt okulu ekipmanlarına harcamanı tavsiye ederim. Oyuna sonradan eklenen bir lokasyon var, unutulmuş kurt okulu ekipmanlarının olduğu bir bölge var. Eğer istersen harita konumunu atarım. Spoiler değil bu, tesadüfen denk gelmen gerektiği için belirtiyorum bunu, belki oyunun sonuna kadar denk gelmezsin.

Dosya Ekleri

• geralt.jpg
    geralt.jpg
    172 KB · Görüntüleme: 15
Kurt okulu ekipmanlarına harcamanı tavsiye ederim. Oyuna sonradan eklenen bir lokasyon var, unutulmuş kurt okulu ekipmanlarının olduğu bir bölge var. Eğer istersen harita konumunu atarım. Spoiler değil bu, tesadüfen denk gelmen gerektiği için belirtiyorum bunu, belki oyunun sonuna kadar denk gelmezsin.
Çok iyi olur hocam, bir kaç konuda da görmüştüm bu Kurt Okulu Ekipmanları olayını, rica etsem atar mısınız? Ve kaç level gerekli giyebilmek için?

Geri
Yukarı