Çözüldü Witcher 3 yeni nesil güncellemesinden sonra su yok oldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

irexile

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Bildiğiniz gibi Witcher 3 yeni nesil güncellemesi geldi. Ancak beraberinde kaçınılmaz sorunlar da getirdi.
Bu sorunlardan biri de benim başıma geldi ki gerçekten bayağı can sıkıcı bence. Oyunda deniz yok. Evet deniz yok hem de nereye giderseniz gidin. Oyunda su yüklenmiyor. Yabancı forumlar dahil bayağı bir yere baktım ama bir şey bulamadım. İçinizde bilgisine güvendiğim birçok insan olduğu için son çare buraya yazıyorum. Bunun bir çözümü var mıdır?

(Not: Oyunu kapatıp açtım yetmedi sildim tekrar yükledim ama değişen hiçbir şey olmadı.)
(Not 2: Bilgisayarın modeli: MSI Alpha 17 B5EEK-018XTR)

resim_2022-12-20_191615376.png

Çözüm
Hocam cdproject UE5 geçti.
Problem olmasa geçmezler diye düşünüyorum.
Kullandıkları motorda genel olarak problem var örnek cyberbug:)

Next gen diye çıkardıkları şu saçma sürüm remastered bile sayılamayacak basit eklemeler yaptılar. Yani motoru yenilemediler ki ? 1.32 sürümü çok iyi çalışırken nasıl olduğundan daha beter bir hale getirebildiler ? Hem grafik olarak hiçbir değişiklik yok oyunda hem de performans yerlerde geziyor. Tek bir kişi Halk hogan nickiyle bir adam kendi başına oyunun grafiklerini güncellemişti zaten 1.32 sürümünde. Hem grafikleri yeniledi hem performansı bile yükseltti. Para olmadan oturduğu evinden bunu hobi olarak yapabilen bir kişi varken nasıl binlerce dolar maaşla çalışan yüzlerce insan yapamıyor bunu ? Cyberpunk 2077 ile ultra da oynarken Witcher 3'ü artık oynayamamak kabul edilebilir bir şey değil.
Oyunu harbiden çok gerçekçi yapmışlar.

Merhaba. Bildiğiniz gibi Witcher 3 yeni nesil güncellemesi geldi. Ancak beraberinde kaçınılmaz sorunlar da getirdi.
Bu sorunlardan biri de benim başıma geldi ki gerçekten bayağı can sıkıcı bence. Oyunda deniz yok. Evet deniz yok hem de nereye giderseniz gidin. Oyunda su yüklenmiyor. Yabancı forumlar dahil bayağı bir yere baktım ama bir şey bulamadım. İçinizde bilgisine güvendiğim birçok insan olduğu için son çare buraya yazıyorum. Bunun bir çözümü var mıdır?

(Not: Oyunu kapatıp açtım yetmedi sildim tekrar yükledim ama değişen hiçbir şey olmadı.)
(Not 2: Bilgisayarın modeli: MSI Alpha 17 B5EEK-018XTR)

Eki Görüntüle 1608432

Güncelleme bekleseniz iyi olacak. CDPR şirketine bu yüzden güvenmiyorum işte.

Herkes de farklı problemler patch beklemen gerek.

Bu tempoda giderseler 50 tane falan patch ile çözerler. Her yeni patch bir şeyi bozuyorlar. Patch olmayan versiyonunda yağ gibi akan oyun artık güncellemeden sonra performansı da bozuldu. Gerçekten CDPR'ye şu saatten sonra gram sempatim falan kalmadı. Kitlesiyle bu kadar dalga geçen bir firma hiç görmedim.

Bu tempoda giderseler 50 tane falan patch ile çözerler. Her yeni patch bir şeyi bozuyorlar. Patch olmayan versiyonunda yağ gibi akan artık güncellemeden sonra performansı da bozuldu. Gerçekten CDPR'ye şu saatten sonra gram sempatim falan kalmadı. Kitlesiyle bu kadar dalga geçen bir firma hiç görmedim.

Oyunu çok seviyorum, favori oyunlarımdan bir tanesi. Ama eğer böyle giderse sanırım bırakacağım. Anlamıyorum 2015 yılından bu yana ne değişti de bu kadar kötü güncellemeler yapıyorsunuz?

Bu tempoda giderseler 50 tane falan patch ile çözerler. Her yeni patch bir şeyi bozuyorlar. Patch olmayan versiyonunda yağ gibi akan artık güncellemeden sonra performansı da bozuldu. Gerçekten CDPR'ye şu saatten sonra gram sempatim falan kalmadı. Kitlesiyle bu kadar dalga geçen bir firma hiç görmedim.

Next gen diye çıkardıkları şu saçma sürüm remastered bile sayılamayacak basit eklemeler yaptılar. Yani motoru yenilemediler ki ? 1.32 sürümü çok iyi çalışırken nasıl olduğundan daha beter bir hale getirebildiler ? Hem grafik olarak hiçbir değişiklik yok oyunda hem de performans yerlerde geziyor. Tek bir kişi Halk hogan nickiyle bir adam kendi başına oyunun grafiklerini güncellemişti zaten 1.32 sürümünde. Hem grafikleri yeniledi hem performansı bile yükseltti. Para olmadan oturduğu evinden bunu hobi olarak yapabilen bir kişi varken nasıl binlerce dolar maaşla çalışan yüzlerce insan yapamıyor bunu ? Cyberpunk 2077 ile ultra da oynarken Witcher 3'ü artık oynayamamak kabul edilebilir bir şey değil.

Çözüm
Verdiğiniz cevaplardan ve yaptığınız haklı eleştirilerden dolayı teşekkür ederim. Gerçekten CDPR'e benim de güvenim kalmadı
Eğlencesine bir iğneleyici yorum yaptım diye 1 saat ceza yedim hocam :( :D ama yine de buradayım; modaretörler çok katı :)
Şaka bir yana cdpr sıkıntılı olsa da witcher 3 için muhakkak hızlı bir şekilde çözüm bulurlar. Witcher o firma için her şey

Geri
Yukarı