Witcher 3 yerine oyun önerisi

• Konuyu başlatan c34t
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 239
  • Görüntüleme 12B
Tamam hikayesi güzel evreni gayet genişte Geralt'ın odundan farkı yok.
Geralt'ın öyle olması Witcher olduğundan kaynaklı duyguları yok ya, bu da empati yapmayı zorlaştırıyor. Şahsen ben sadece Ciri ile oynadığımız bir oyun görmek isterim.

Ama en güzeli kendi karakterimizi tasarlayabileceğimiz bir Witcher oyunu olur.

Geralt'ın öyle olması Witcher olduğundan kaynaklı duyguları yok ya, bu da empati yapmayı zorlaştırıyor. Şahsen ben sadece Ciri ile oynadığımız bir oyun görmek isterim.

Hocam bu dediğiniz Witcher evreninde olan bir şehir efsanesi. Hatta DLC'leri oynadığınızı söylediniz, Regis ile olan konuşmalara hiç mi bakmadınız? Geralt bir diyalog içerisinde, Regis ile konuşurken bu yalanın arkasına saklanıyor, Regis de yemiyor bu yalanı, Witcher'ların duygusuz olmadığını bildiğini söylüyordu sanırsam, tam hatırlayamıyorum diyalogu ama az buz böyleydi.

Hocam bu dediğiniz Witcher evreninde olan bir şehir efsanesi. Hatta DLC'leri oynadığınızı söylediniz, Regis ile olan konuşmalara hiç mi bakmadınız? Geralt bir diyalog içerisinde, Regis ile konuşurken bu yalanın arkasına saklanıyor, Regis de yemiyor bu yalanı, Witcher'ların duygusuz olmadığını bildiğini söylüyordu sanırsam, tam hatırlayamıyorum diyalogu ama az buz böyleydi.
Evet ama belli edemiyor biliyorsunuz,
Vesemire öldüğünde Ciri'ye ağlamak istediğini ama nasıl ağlanacağını bilmediğini de söylüyor.

Mimik olarak hiçbir duyguyu gösteremiyorlar, şehir efsanesi değil yani.
Geralt biraz istisna içinde hâlâ insanlık var, diğer Witcherlar sadece parasına bakar işe değil.

Evet ama belli edemiyor biliyorsunuz,
Vesemire öldüğünde Ciri'ye ağlamak istediğini ama nasıl ağlanacağını bilmediğini de söylüyor.
Belli edememek farklı, tamamen duygusuz olmak farklıdır hocam. Witcher'ların da aynı şekilde insanlar gibi duyguları var. Tek sorun dışa vurmuyorlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video ve Ciri'yi bulduğumuz Isle of Mists görevine tekrar bakarsanız zaten anlarsınız duygusuz olmadıklarını :D

Ama ben oyuncuyum yani saatlerimi geçirdiğim karakter sürekli odun olursa elbette sıkılırım. Sürekli kahraman sesi sürekli aynı surat sürekli aynı combat düşmanlar sadece renk değiştirilmiş halleri bir noktadan sonra aynı oluyolar zaten. Oyun sadece kaç vur. Yani o kadar fazla eksiği var ki o kadar fazla kötü yaptığı o kadar fazla tekrara düşen yönleri var ki oyunun bu kadar övülmesini cidden anlamıyorum. Enis kirazoğlu yüzünden sanırım. Seveni çok olduğu için çok da kafa yormadan o ne derse doğrudur gözüyle etrafta fanboyluk yapanlar var bence.

Ama ben oyuncuyum yani saatlerimi geçirdiğim karakter sürekli odun olursa elbette sıkılırım. Sürekli kahraman sesi sürekli aynı surat sürekli aynı combat düşmanlar sadece renk değiştirilmiş halleri bir noktadan sonra aynı oluyolar zaten. Oyun sadece kaç vur. Yani o kadar fazla eksiği var ki o kadar fazla kötü yaptığı o kadar fazla tekrara düşen yönleri var ki oyunun bu kadar övülmesini cidden anlamıyorum. Enis kirazoğlu yüzünden sanırım. Seveni çok olduğu için çok da kafa yormadan o ne derse doğrudur gözüyle etrafta fanboyluk yapanlar var bence.
Haklısınız, bu yüzden Ciri ile oynamak daha iyi olur diye düşünüyorum.
Mesela Batman'e çok benziyor Geralt ama Batman'i Bruce olarakta gördüğümüzden daha fazla empati yapma imkanı sunuyor.

Fanboylar sübjektif ve boş konuşurlar.
Gördüğüm en overrated oyun Witcher 3 ve tabi ki kitlesinin büyük çoğunluğu 3. oyundan başlamış oyun boyunca Blaviken kasabı ne ya, ben anlamadım diyip Witcher fanıyım diyen kitle.

Hayır bizde oynadık Witcher 3'ü tamam güzel oyun ama övüldüğü kadar da değil. Övdüğünüz kısımlar neler söyler misiniz? Ben gayette sıkıldım yani oynarken. Tamam hikayesi güzel evreni gayet genişte Geralt'ın odundan farkı yok. At desen aynı kontroller berbat. At üstünde combat aynı şekilde berbat. Oyun sadece kaç vur üzerine kurulu. Oyunda bir sürü glitch var. Bir yerden bir yere giderken çalan müzikler 20.saatin ardından o kadar rahatsız etmeye başladı ki kulaklığı çıkarıyordum. Müzikler güzel ancak o kadar çabuk tekrara düşüyor ki bunaldım cidden.
Odunluğunun sebebi witcher olmasından kaynaklanıyor. Diğer kısımlara gelinceyse tamamen kişisel durumlar... Zevkler ve renkler olayı yani. Kaldı ki buraya tartışmaya değil öneri almaya gelmiştim. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Ciri aşırı güçlü bir karakter evrenler arası yolculuk vs yapabiliyor ya bunu evrene nasıl yedirecekler? Hadi yedirdiler diyelim konsept çok değişmez mi? Bildiğimiz dünya da canavarların ne önemi kalır? Keşke bu kadar kusursuza yakın bir karakter olmasaydı Ciri... Her ne kadar Ciri ile bir macera yaşamak istesem de pek mümkün görmüyorum. Muhtemelen cyberpunk gibi kendi karakterimizi oluşturmamızı isteyeceklerdir fakat ben onu da istemiyorum. En yakın örneklerden biri olan Dragon Age 'de dilediğimiz gibi yapıyoruz zaten. Her ne kadar Geralt'tan kopsak bile yine de zaman zaman ana hikaye de görmek isterim. Aslında daha oyunun etkisini üzerimden atabilmiş değilim zannetmiyorum ama zamanla fikrim değişecektir. Witcher 2 den beri süre gelen bir hayranlığım var sonuçta. Tabi tüm bu söylediklerim zevkler ve renkler faktörünü tetikliyor. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Odunluğunun sebebi Witcher olmasından kaynaklanıyor. Diğer kısımlara gelinceyse tamamen kişisel durumlar... Zevkler ve renkler olayı yani. Kaldı ki buraya tartışmaya değil öneri almaya gelmiştim. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Odssey oynamanı tavsiye ederim. Witcher 3'ten çok daha iyi bir oyun. Yok dersen Red Dead Redemption 2 kesinlikle oynamalısın. RDR2 oynadıktan sonra inan Witcher'ı daha hatırlamazsın bile.

Odssey oynamanı tavsiye ederim. Witcher 3'ten çok daha iyi bir oyun. Yok dersen Red Dead Redemption 2 kesinlikle oynamalısın. RDR2 oynadıktan sonra inan Witcher'ı daha hatırlamazsın bile.
Hocam bu kadar övüyorsunuz ama 60 saat oynayana kadar canım çıktı gerçekten. Maksimum 1-2 saat oynayıp bayıyorum oyundan. Ana karakterden hoşlanmıyorum zaten, Alexios rahatsız ediyor beni. Belki Kassandra daha iyidir diyeceğim ama sanmıyorum. Bayek bu ikisinden kat kat daha iyidir. Ana hikayeyi kendimi zorlaya zorlaya bitirdim, şu an 2 DLC bulunuyor, onlara devam etmeye çalışıyorum ama gerçekten sıkıyor oyun kendini. Hep aynı şeyi yapıyor gibi hissediyorum.

Hocam bu kadar övüyorsunuz ama 60 saat oynayana kadar canım çıktı gerçekten. Maksimum 1-2 saat oynayıp bayıyorum oyundan. Ana karakterden hoşlanmıyorum zaten, Alexios rahatsız ediyor beni. Belki Kassandra daha iyidir diyeceğim ama sanmıyorum. Bayek bu ikisinden kat kat daha iyidir. Ana hikayeyi kendimi zorlaya zorlaya bitirdim, şu an 2 DLC bulunuyor, onlara devam etmeye çalışıyorum ama gerçekten sıkıyor oyun kendini. Hep aynı şeyi yapıyor gibi hissediyorum.
Öyle zaten. Hep aynı şeyleri yapıyorsun. Onu öldür bunu öldür şuna yardım et şunu kurtar. Yapay zeka berbat zaten sıkıldım, 2 dk stealth gideyim diyorsun imkanı yok, adam ebesinin hörekesinden görüyor. Combat desen eğlenceli ama 20 saati geçtikten sonra kabak tadı veriyor. Yani bu oyuna 20 TL değil de, 200 lira falan verseydim cidden içime otururdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı