Witcher 3'e nasıl alışabilirim?

Yeni sistem topladığımdan kulaklık kullanıyorum ama oyun enerjisini veriyor gibi, anlatmak istediği şeyi anlatıyor. Bir de GTX 1650S ile oynuyorum ama bazen kasıyor. RAM 8 GB diye mi?
RAM 8 GB olduğu için düşünmüyorum, benim kendi düşüncem işlemci kaynaklı olabilir yönünde, ben 12 GB RAM'e sahibim ama ilk oynayıp bitirdiğim de 8 GB vardı. İki türlüde aynı performansı aldım, ekran kartım 1050 Ti. Benim işlemci biraz geri kalıyor bu yüzden en fazla, Yüksek yapabiliyordum. En yükseğe çıktığım zaman 8 GB RAM ile de kastı 12 ile şuanda da en yüksek yapınca kasıyor.

Ben alalı 1 sene oluyor 3 kere başlamayı denedim ama bir türlü sevemedim bayağı da ilerledim ama yok herkesin beğendiği bu oyun bana kendini sevdiremedi bir türlü.

RAM 8 GB olduğu için düşünmüyorum, benim kendi düşüncem işlemci kaynaklı olabilir yönünde, ben 12 GB RAM'e sahibim ama ilk oynayıp bitirdiğim de 8 GB vardı. İki türlüde aynı performansı aldım, ekran kartım 1050 Ti. Benim işlemci biraz geri kalıyor bu yüzden en fazla, Yüksek yapabiliyordum. En yükseğe çıktığım zaman 8 GB RAM ile de kastı 12 ile şuanda da en yüksek yapınca kasıyor.
İşlemcim i3 10100F.

İşlemcim i3 10100F.
Benim işlemci'de i5 4690 (K da değil) hemen hemen aynı sayılırlar sizinki biraz daha iyi ama galiba, eğer Yüksek ayarda oynayabiliyorsanız yeter bence. Ben yüksek ayarda severek oynadım yetti bana yani kasmadı da akıcıydı :). Umarım sizinde hoşunuza gider.

Not: Bu arada sorunuz olursa ne olursa yani oyunla alakalı, yardımcı olmak isterim elimden gelebilecek ne olursa yani söylemeniz yeterli efendim.

Benim işlemci'de i5 4690 (K da değil) hemen hemen aynı sayılırlar sizinki biraz daha iyi ama galiba, eğer Yüksek ayarda oynayabiliyorsanız yeter bence. Ben yüksek ayarda severek oynadım yetti bana yani kasmadı da akıcıydı :). Umarım sizinde hoşunuza gider.

Not: Bu arada sorunuz olursa ne olursa yani oyunla alakalı, yardımcı olmak isterim elimden gelebilecek ne olursa yani söylemeniz yeterli efendim.
Türkçe yama yaptım umarım kötü yapmamışımdır bir de hayatımda fazla RPG oynamadım. Sadece PS4 varken Horizon Zero Dawn oynadım.

Witcher öyle gireyim 2 el canavar keseyim diye girebileceğin bir oyun değil. Konuya ve seriye hakim değilsen tercihen 1.oyundan başlamanı tavsiye ederim. Karakterlere, evrene daha iyi hakim olur konuyu daha iyi anlarsın. Hatta kitap okumayı seversen kitaplarını da tavsiye ederim. Rivialı geralt olarak küçük yaşta ailesinden alınan ve üzerinde çeşitli deneyler ve mutasyonlar ile 'Witcher'a dönüştürülmüş bir karakter olarak oynuyorsun. Normal de Witcher'lerin duyguları yoktur. Fakat geralt abimiz de iş biraz farklı. Yeri geldiğinde espritüel, yeri geldiğinde bir zalim, yeri geldiğinde ise masum bir çocuk. Onun gözünden oynayıp bazı seçimler ve kararlar alman gerek. Diğer tüm insanlar Witcher'ları sevmezler. Her yerde hakarete ve aşağılanmaya mazur kalırlar. Alışmışlardır da kafaya pek takmazlar. Oyunda ki ilk ve en önemli amacın canavar öldürmek, senin tek geçim kaynağın ve amacın bu! Diğer olaylar gezilerin sırasında rastgele karşına çıkan şeyler (belirli amaç görevleri hariç). Oyunu mümkün mertebe sindire sindire anlaya anlaya oyna. Bitireyim de çıkayım kafası ile asla oynama derim. Evet, sadece bir oyun ama bu tarz bir oyun serisi 'bence' 100 yılda bir gelir. Detayları ve atmosferi o kadar iyi ki seni içine çekiyor ve sanki geralt senin bir parçan gibi hissediyorsun. Çok iyi işlenmiş hikayesi, karakterleri, derinliği, yahu her haliyle mükemmeldir. Keşke hafızamı silsem de tüm seriye tekrar başlasam... Daha anlatamadığım, anlatmadığım o kadar çoooook şey var ki sabaha kadar yazmam gerek. Kısacası şu soğuk kış günlerinde, ve karantine sürecinde yap yanına çayını kahveni al eline gamepadini yat yatağına yavaş yavaş bırak oyuna kendini. Zamanla içinde kaybolacaksın zaten... Ayrıca şunu da söyleyeyim oyunda kötü ya da iyi bir seçim yoktur. Kötü ve daha kötü seçim vardır. Zaten birçok kez oyunda geralt da siyah ve beyaz yoktur her şey grinin bir tonudur diye açıklıyor. Bu da aklında bulunsun. Son olarak güzel bir sözle yazımı sonlandırayım.

"Gördüğün gibi iki kılıç taşıyorum. Her Witcher'ın iki kılıcı vardır. Kötü niyetli insanlar, gümüş kılıcın canavarlar, demirin ise insanlar için olduğunu söylüyorlar. Bu doğru değil tabii. Sadece gümüş kılıçla yaralayabileceğin insanlar vardır ama öyle canavarlar vardır ki ancak demirle ölürler."

Türkçe yama yaptım umarım kötü yapmamışımdır bir de hayatımda fazla RPG oynamadım. Sadece PS4 varken Horizon Zero Dawn oynadım.
Anladım ben çok istedim PS4 yada 3 bile razıyım olsun oynayayım PS özel oyunları ama hiç olmadı maalesef sadece izlemekle kaldım ya, ama olsun üzülmemeye çalışıyorum :). Bence kesinlikle daha önce hiç türü oynamadığınız için alışamadınız, bende ne online ne offline hiç oynamadım RPG Witcher ile başladım.

Arkadaşlar selamlar, 2-3 gün önce indirimden DLC'ler dahil Witcher 3 aldım, ilk oynayışımda hem İngilizce hem de senaryo uzun olduğundan pek bir şey anlamadım. Oyuna girdim köyde birkaç kişiyle konuştum ve sadece ok ve birkaç vuruşla Griffin'i öldürdüm, nasıl yaptığımı anlamadım bile. Böyle güzelce bana oyunun hikayesini ve oynayışını, kontrollerini anlatacak biri olursa çok sevinirim.
İlk olarak şunu söyleyeyim, RPG tarzı oyunları sevmiyorsan bu oyuna da bulaşma, iade et. Ama seviyorsan kesinlikle oyna.

İlk olarak diyalogları daha iyi anlamak için altyazıyı Türkçe yap.

Biz bir Witcher yani efsungeriz. Amacımız, para karşılığı canavar öldürmek. Canavarlar, kürelerin birleşimi sonucunda farklı dünyalardan şuanki Witcher Evreni'ne geldiler. Sonrasında ise insanlar, bu canavarları öldürmek için Witcher'ları ortaya çıkardı. Daha çocuk yaşta kaçırılıp çeşitli mutasyonlar ve sınavlardan geçen çocukların çok az bir kısmı bu sınava dayanabildi ve Witcher oldu. Tabii gün geçtikçe canavarlar öldürüldü ve azaldı. Bu yüzden de Witcher'lara ihtiyaç azaldı. Çoğu Witcher'da ya yolundan saptı, ya da öldü. Witcher'ları da gözünüzde büyütmeyin. Oyunda çok güçlü gibi olsalar da kitaplarda bir kontrat alırken çok dikkat ederler. Önüne gelen bütün canavarlara bodoslama girmezler. Ama oyunlarda bu iş biraz abartılı. Neyse. Artık şu zamanda zaten bir elin parmağını geçmeyecek kadar Witcher kaldı. Bu Witcher'ların en popüleri Geralt of Rivia. Siz de onu canlandırıyorsunuz.

Oyunun hikayesi, Geralt'ın manevi kızı olan Ciri'yi aramasıyla başlıyor. Ciri, birçok defa Geralt ve sevgilisi Yennefer'ın hayatını kurtarmıştır. Bu yüzden de artık hem Geralt, hem Yennefer Ciri'yi kızları gibi görmektedir. Ciri, Kadim Kan'ın çocuklarından biri. Yani özel güçleri var. Dünyalar arası seyahat etmek gibi. Bu gücü de kendi lehine kullanmak isteyen bir grup var. Wild Hunt. Wild Hunt, aynı Ciri gibi dünyalar arası seyahat edebiliyor fakat bu gücü sınırlı. Wild Hunt kim diye derseniz, çok uzaklardan gelen, gittiği bütün dünyalardaki yaşamı yok etmek isteyen bir elf grubu diyebilirim özetleyecek olursam. Bir gün Ciri, çok uzak diyarlara gider. Aradan uzun bir zaman geçtiğinde Geralt'ı Nilfgaard İmparatoru Emhyr huzuruna çağırır ve kendi kızı olan Ciri'nin burada görüldüğünü yani geri geldiğini, Ciri'nin en çok güvendiği insan olarak Geralt'ın bulup getirmesini ister. Geralt'ta bu teklifi kabul edip oyunun hikayesi resmen başlar.

Ciri'yi bulmak için uzun bir yol katediyoruz. Çeşitli insanlarla karşılaşıyor, onların ayak işlerini bile yapabiliyoruz. Çünkü kimse bize gerekli olan bilgiyi bedavaya vermiyor. Biz de bilgi edinmek için farklı farklı görevler de yapabiliyoruz. Şuan da telefonda olduğum için hikâyeyi pek anlatamıyorum. Aşağıdaki incelememi okuyarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bence RPG sevmeyen kişilerde Witcher 2, 3 oynaması gerek (bu benim fikrim lütfen kişisel bakmayınız) çünkü romanı okumadım hiç, ama roman kitap gibi akıp giden bir oyun. Ben çok duygusal bir insanım bununda tabii etkisi vardır, çok ağladım, üzüldüm, yer yer kafaya taktım rüyalarıma bile girdi :D. Ben açıkçası RPG hiç beceremiyorum hep heves edip oynamaya çalıştım her türden RPG oyununu ama hiçbirini 10 saatten fazla oynayamadım, Witcher 2, 3 hariç.

Bence RPG sevmeyen kişilerde Witcher 2, 3 oynaması gerek (bu benim fikrim lütfen kişisel bakmayınız) çünkü romanı okumadım hiç, ama roman kitap gibi akıp giden bir oyun. Ben çok duygusal bir insanım bununda tabii etkisi vardır, çok ağladım, üzüldüm, yer yer kafaya taktım rüyalarıma bile girdi :D. Ben açıkçası RPG hiç beceremiyorum hep heves edip oynamaya çalıştım her türden RPG oyununu ama hiçbirini 10 saatten fazla oynayamadım, Witcher 2, 3 hariç.
Çünkü Witcher serisi RPG'den çok Aksiyon Macera oyunu oyuna etkin aşırı az diğer RPG oyunlarına göre bu açıdan türü sevmeyenlerin bile sevebileceği bir oyun.

Geri
Yukarı