Witcher 3'te nasıl karakterimi geliştiririm?

0Emre

Hectopat
Steam indirimlerinden Witcher 3 aldım ancak oyunu tam olarak çözemedim, mesela karakterimi nasıl level atlatacağım? Veya nasıl para kazanacağım. Hadi kazandım diyelim, o parayı nerede nasıl harcamam doğru olur? Bu gibi soruları cevaplarsanız mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Karakter gelişimi var DNA ları koyuyorsun oraya. Kırmızı yeşil mavi falan. Onları koy bir de kılıçlara yağ sür bunları yapınca ölmüyorsun hile gibi aynı. Bir de Quen fulle tamamdır.

Witcher'da para en önemsiz konulardan birisi en azından biraz geliştikten sonra, ama para kasmanın en rahat yolu da soru işaretlerini keşfedip yaptığın lootları satmak. Ben canavar kontratlarından 5k kazanmışsam o soru işaretlerindeki lootlar sayesinde 30k kazanmıştırım, şu an 90k para var. Özellikle Ard Skellige'de çok daha iyi lootlar var. Ama dediğim gibi para hiç önemli değil Witcher'da, çünkü tamir yapmak için para harcayacağına lootlardan tamir kiti düşüyor bedavaya tamir yapıyorsun.

İkinci olarak level sistemi Witcher'in sıkıntılıdır biraz, zamanla farkedersin. Yani 10 Seviye olduğunda 5 seviye görevden XP alamıyorsun, bu da yüksek seviyelerde eziyet oluyor. Ben bayağı uzun bir süre 26-27 seviyelerde tıkandığımı bilirim çünkü görev kalmıyor sana XP verecek. Sana tavsiyem anlık seviyene göre işleri yap, yani 12 level isen 10-15 seviye aralığındaki görevleri yap. Yoksa XP alamazsın. Yine o soru işaretlerinde sana ekstra direkt geliştirme için puan veren işaretler var, onları açmaya bak. "Palace of power" olarak geçiyor. Kontratlar seviye kasmanın başta en kolay yolu ama yüksek seviyelerde hiç işe yaramıyorlar, çok az XP veriyorlar, yani başta kontratlarla çok rahat seviye atlayabilirsin, sonra zaten oyunu çözünce ne demek istediğimi anlarsın.

Son olarak benim için en iyi işaretler Quen ve Axii, başta onları kasmaya bakabilirsin.

ESC'ye bastığınızda yetenek ağacı seçeneği çıkması lazım. Oradan istediğiniz yeteneği seçip, levellerinizle açılan DNA yuvalarına koyabiliyorsunuz. Quen fullemenizi tavsiye etmem açıkçası, hele hele ağır zırh ile birleştirince çok OP oluyorsun. Yeteneklerde level atlayarak kazandığınız puanlarla açılıyor, level atlamak içinse XP gerekiyor, bu XP yan görevlerde az az geliyor, ama ana görev yaptığınızda fazla geliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı