Witcher 3'ü Kötü Sonla Bitirmek

258773

Hectopat
Arkadaşlar Witcher 3'ü kötü sonla bitirdim. DLC'leri sizce iyi sonla bitirip mi oynamalıyım yoksa şimdi de oynasam bir sıkıntı olur mu?

Peki sen kötü sonla bitirsen yeniden mi başlardın devam mı ederdin bide bunu sorim ?
DLC ana hikayeden bağımsız. Oynamaya devam edebilirsin. Fakat ben kötü sona gittiğimi anladığımda oyuna tekrardan başladım. Onca zaman saatlerini harcayıp oyunu kötü sonla bitirmek, tatmin etmiyor :)

Kaer Morhen savaşından sonra Ciri ile olan ilişkiniz oyunun sonunu etkiliyor. Kaer Morhen savaşının olduğu kayıt mevcut ise oradan başlayabilirsiniz.

Ben ilk oynadığım zaman kötü sonla bitirmiştim içime sinmediğinden eski saveler yardımıyla geri dönüp iyi sonla bitirdim iyi sonla bitirmek için oyunu baştan oynamanıza gerek yok oyunun sonlarına doğru verdiğiniz birkaç karar etkiliyor sonucu.

Oyun sürekli autosave alıyor zaten, muhtemelen Ciri ile olan kısımlarda save'i vardır hala silmediysen şahsen ben hiç silmemiştim Steam'in yedekleri senkronize etmesi çok uzun sürüyordu bir baktım ki 640MB save dosyası olmuş oyunun, Ciri'ye iyi davranman gerekiyor onun kararlarına karışmaman, onun özgürlüğünü istemen onu kısıtlamaman gerekiyor.

Ek olarak 2 büyük DLC'nin de ana oyunla hiçbir bağlantısı yok, rahatlıkla devam edebilirsin eğer save ile uğraşamam dersen. Ben ilk bitirdiğimde de kötü sonla bitirmiştim, ondan sonra 2 kez de iyi sonla bitirdim ancak DLC'lerde hiçbir farklılık oluşmadı.

Ben ilk oynadığım zaman kötü sonla bitirmiştim içime sinmediğinden eski saveler yardımıyla geri dönüp iyi sonla bitirdim iyi sonla bitirmek için oyunu baştan oynamanıza gerek yok oyunun sonlarına doğru verdiğiniz birkaç karar etkiliyor sonucu.
Eski seçimlere nasıl döndün çünkü onlar otomatik olarak oyun tarafından siliniyor en eski kayıt en fazla son görevden 3 görev önceki oluyor.Ciri ile yaptığın oyunu etkileyen son konuşmaya dönemiyorsun mesela kayitarda artık silindiği için.Silinmis eski kayıtları mı buldun?
Oyun sürekli autosave alıyor zaten, muhtemelen Ciri ile olan kısımlarda save'i vardır hala silmediysen şahsen ben hiç silmemiştim Steam'in yedekleri senkronize etmesi çok uzun sürüyordu bir baktım ki 640MB save dosyası olmuş oyunun, Ciri'ye iyi davranman gerekiyor onun kararlarına karışmaman, onun özgürlüğünü istemen onu kısıtlamaman gerekiyor.

Ek olarak 2 büyük DLC'nin de ana oyunla hiçbir bağlantısı yok, rahatlıkla devam edebilirsin eğer save ile uğraşamam dersen. Ben ilk bitirdiğimde de kötü sonla bitirmiştim, ondan sonra 2 kez de iyi sonla bitirdim ancak DLC'lerde hiçbir farklılık oluşmadı.
Kardeşim kötü sonla bitirince Geralt ölmüyor o zaman dimi çünkü blood and wine çok sonrasında geçiyor ana hikayeden.Yani sonda kambur bataklığında çevremizi canavarlar sarınca oyun orada bitiyordu o zaman orada ölmüyoruz canavarları alt edip gidiyoruz.Ben kötü sonla bitirdim istemeden,bilseydim önceden ciri ile olan seçimlere bakıp oyunu öyle oynardım.Ciri imparatoriçe olacak şekilde götürmeye çalıştım oyunu radovid öldü,dijkstra öldü,temerya bağımsız oldu,nilfgaard savaşı kazandi,ciri ile olan diyaloglar yüzünden ciri dönüp de kraliçe olamadı,bu son hariç diğerleri istediğim gibi mesela yenneferi seçtim ama bunda da oyun bittikten sonra cinematikte yenneferle olan geraltın sonunu göstermedi.Blood and winenın sonunda şimdi yennefer mi gelecek yanıma?ona göre en azından blood and wine'ı oynayıp bu sonla mutlu olayım.Bir de şey sorucam blood and wine oyundan iki yıl sonra geçiyor blood and wineın sonunda yennefer geliyor.Bu iki yıl geralt ne yapıyor? Yennefer ne yapıyor niye hemen beraber olmuyorlar?

Son düzenleme:
Eski seçimlere nasıl döndün çünkü onlar otomatik olarak oyun tarafından siliniyor en eski kayıt en fazla son görevden 3 görev önceki oluyor.Ciri ile yaptığın oyunu etkileyen son konuşmaya dönemiyorsun mesela kayitarda artık silindiği için.Silinmis eski kayıtları mı buldun?
Ben oyunu PS4 üzerinden oynayıp bitirdim kayıt dosyalarının hiç birini silmemiştim dolayısı ile geri dönebilmiştim yanlış hatırlamıyorsam Kaer Morhen savaşından sonrasına dönmüştüm orada Ciri ile kartopu savaşı yapmanız gerekiyor ayrıca bir bölümde bir elfin inine gidiyorsunuz Ciri ile orayı dağıtmanız gerekiyor iyi son için.

Ben oyunu PS4 üzerinden oynayıp bitirdim kayıt dosyalarının hiç birini silmemiştim dolayısı ile geri dönebilmiştim yanlış hatırlamıyorsam Kaer Morhen savaşından sonrasına dönmüştüm orada Ciri ile kartopu savaşı yapmanız gerekiyor ayrıca bir bölümde bir elfin inine gidiyorsunuz Ciri ile orayı dağıtmanız gerekiyor iyi son için.
Benim oyunda Ciri öldü,fazladan bir tane pozitif seçim yapsam kraliçe olacak,o dediğin elf ininde dağıtma sahnesi son savaşın üç ya da dört öncesi görev ama oraya dönemiyorum,iki önceki görev gözüküyor en fazla save dosyaları da öyle pcde.Kendiliginden silinmiş,o eski saveleri bulamam mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı