Witcher serisinde ilk oyun

Seviye atlayıp yetenekleri geliştirdikçe farklı vurma tarzları mı çıkıyor o yüzden mi oynanılası oluyor acaba?
Vurma tarzlarına alışıyorsun, hikayeyi anlıyorsun, şehire giriyorsun, aard'dan farklı büyüler keşfediyorsun, hangi itemin ne derecede önemli olduğunu öğreniyorsun, zorda oynuyorsan yeni iksirler (kolaylık sağlayan) keşfediyorsun ve ilerlediğini fark ediyorsun. Şehrin yanındaki o varoşlarda hiçbir şey yok :)

Bir süre sonra alışıyorsam o halde oynamaya değerdir. Bizzat deneyimlemek, sadece hikaye okumaktan iyidir herhalde.

Bir süre sonra alışıyorsam o halde oynamaya değerdir. Bizzat deneyimlemek, sadece hikaye okumaktan iyidir herhalde.
Oyun bölüm bölüm ve ben mesela 1. bölümü bitirdikten sonra 1. bölümün hikayesini okuduğumda bir çok şeyin es geçildiğini farkediyorum ve okuyacak tanıdığın birisini akılda tutmak için oturup çalışmak gibi bir şey gerekir yani.
Dediğinde haklısın combatlara ve kısa yollara alıştıktan sonra daha zevkli oluyor. Özellikle şehre girince.

5-6 saat sonra daha oynanılası oluyor oyun. (Cehhennem tazısında pes etmeyin)

Şuanda bahsettiğin yere geldim. Cadı ile işi pişirip ihanet etmemeyi mi tercih etsem yoksa ona ihanet edip köylülerle beraber mi tazıyı halletsem bilmiyorum. Kayıt aldım iki olasılığı da denedim Cadı bana can basıyor ama köpekler ona saldırınca kısa sürede bayılıyor ve işe yaramaz hale geliyor. Köylüler çok kişi olduğu için daha dağınık bir savaş oluyor ve cehennem tazısını kolayca halledebiliyorum ama bu sefer de cadıyı kaybetmiş oluyorum. Ne yapsam bilemedim ben köylüleri boşverip cadıyı istiyorum aslında ama onunla beraber tazıyı halletmek daha zor olacak gibi duruyor.

Köylüler maalesef iki yüzlü ve kirli işlerle meşguller. Ben cadıyı tercih etmiştim.

Evet ben de o yüzden cadıyı seçmek istiyorum ama onunla beraber tazıyı halletmek zor olacak. F5 ile hızlı kayıt alma olmasaydı daha da zor olurdu neyseki savaşın başında hızlı kayıt aldım da tekrar tekrar deneyebiliyorum hızlıca.

ben cadı haklı olduğu için köylüleri denemedim bile. 10-15 kez ölmüşümdür en az. Can barı gözükmediği için bi umutsuzluk oluyor. Tazıyla savaşırken canın yüzde 40lara indiğinde etrafta daireler çiz ki kırlangıç ile canın dolsun. Şunu da söylemeden edemeyeceğim tazı öldüğünde ben şöyle demiştim kendi kendime: Bu kadar kısa mıydı? Bunda önceki denemelerimde daha fazla vurmuştum ki zaten. Can barının gözükmemesi seni yanıltmasın her vurduğunda bundan sonraki vuruşun öldürecekmiş gibi düşün.

ben cadı haklı olduğu için köylüleri denemedim bile. 10-15 kez ölmüşümdür en az. Can barı gözükmediği için bi umutsuzluk oluyor. Tazıyla savaşırken canın yüzde 40lara indiğinde etrafta daireler çiz ki kırlangıç ile canın dolsun. Şunu da söylemeden edemeyeceğim tazı öldüğünde ben şöyle demiştim kendi kendime: Bu kadar kısa mıydı? Bunda önceki denemelerimde daha fazla vurmuştum ki zaten. Can barının gözükmemesi seni yanıltmasın her vurduğunda bundan sonraki vuruşun öldürecekmiş gibi düşün.

Sersemletme yaptığı için bide yaktığı için karakter kilitleniyor çok sinirimi bozuyor vuramıyorum bir türlü birde zaten dövüş mekaniği de kötü. Ama halletmem lazım bir şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı