Witcher serisine üçüncü oyundan başlanır mı?

Başlanır, oyunu çözmeniz 20 saat alırsa o oyunu oynamayın zaten.
Evren hakkında ufak bilgiler, ilk 2 oyunun hikayesi hakkında da kısa birkaç makale okuyup gayet de başlanıyor. Kendim öyle başladım, çok da severek ve evrene hakim şekilde bitirdim. Ardından diğer ilk 2 oyunu da oynadım daha doğrusu kendimi oynamaya zorladım çünkü teknik anlamda özellikle ilk oyun o kadar sıkıcı geldi ki, sırf hikayeyi derinlemesine merak ettiğim için zorla bitirdim.

Ha bu arada, hiçbir bilgi olmadan direkt ilk oyun gibi başlarsanız zorlanırsınız, anlamsız gelir. Önce evreni ve ilk 2 oyunun hikayesi hakkında bilgi alın, ardından başlayın.

Başlanır, oyunu çözmeniz 20 saat alırsa o oyunu oynamayın zaten.
Evren hakkında ufak bilgiler, ilk 2 oyunun hikayesi hakkında da kısa birkaç makale okuyup gayet de başlanıyor. Kendim öyle başladım, çok da severek ve evrene hakim şekilde bitirdim. Ardından diğer ilk 2 oyunu da oynadım daha doğrusu kendimi oynamaya zorladım çünkü teknik anlamda özellikle ilk oyun o kadar sıkıcı geldi ki, sırf hikayeyi derinlemesine merak ettiğim için zorla bitirdim.

Ha bu arada, hiçbir bilgi olmadan direkt ilk oyun gibi başlarsanız zorlanırsınız, anlamsız gelir. Önce evreni ve ilk 2 oyunun hikayesi hakkında bilgi alın, ardından başlayın.
Oynanır mı peki hocam oyun güzel mi ?

1.oyunun özetini izleyip 2'ye başlamanı ve sonra 3.oyunu oynamanı öneniririm ben öyle yaptım Witcher 2 güzel bir oyun sadece hikayeden giderek 12 saat civarı bitirmiştim.

Kısa bir düzeltme; sanarak dostum. Hakim olduğunu sanarak 👍
Kısa bir düzeltme daha; hakim olarak. Evrene hakim olarak.

Oynanır mı peki hocam oyun güzel mi ?
Elbette oynanır, teknik açıdan hala iyi seviyede. Sadece ana görevlere takılmayın bu arada, yan görevler de çeşit çeşit hikayeler barındırıyor. Onlara da zaman ayırın.

Ben de buna ayar oluyorum. Yav 2. oyunu oynuyor da 1I neden oynamıyor. Bunu diyen adamda 1. oyunu oynamamıştır! İlk oyunda ki atmosfer ve evren tasviri hiçbir oyununda yok.

3 oyunuda oynadım, haklısınız 1. oyun gerçekten bir baştapıt ancak Witcher evrenine ilk kez giriş yapacak birisi 1. oyunu oynamak istemiyor genel olarak, bende ondan dolayı 2. oyundan başlamasını önerdim.

Ben direkt 3. oyundan başladım ve gayet adapte oldum çok ucu açık bırakmıyorlar bir süre sonra taşlar oturuyor, hiçbir şey anlamazsın diyenlere kulak asma koskoca yapımcı bu detayı düşünmeden oyun çıkarmaz. Ben 3. oyununu bitirip 2-1 şeklinde gittim dizisini de üstüne izledim cila gibi gelmişti. Evreni daha iyi anlaman için geçmiş oyunları oynaman da fena olmaz tabi tercih meselesi.

Geri
Yukarı