Witcher serisini zevk alarak oynamak için tavsiyeler

kharis

Hectopat
Yer
Erzurum
Daha fazla  
Witcher serisine uzun zamandır başlamayı düşünüyorum ancak boş zaman bulamıyordum. Sanırım artık seriye başlayacak kadar boş zamanım var. Witcher vâri yapımlar çok dikkatimi çekmedi ancak içine girmek istiyor, hikayesini merak ediyorum. Oyunların kitabın devamı olduğunu biliyorum. Bu konuda birkaç sorum olacak:

1- Kitap okumadan hikaye ile bağ kurulabilir mi?
2- İlk oyunun mekanikleri bana çok kötü geldi, oynamadan özetini bulup ikinci oyundan başlayabilir miyim?
3- Çizgisel hikayeye daha yakın bulunan, hikaye odaklı oyunları seviyorum. Seriyi uzun soluklu oynayabilir miyim?
4- Witcher serisini anlamam için bir rehber, özet vesaire bulunuyor mu? Bulunuyorsa ulaştırırsanız mutlu olurum.
5- Witcher 3 indirilebilir içerikleri satın alınmalı mı? Hikayenin devamı niteliğinde mi?

Şu oyun olmayan dönemde Witcher serisine hiç bakmadığım aklıma geldi. 3 oyun da kütüphanemde beni bekliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
1- Kitap okumadan hikaye ile bağ kurulabilir mi?
Evet, rahatlıkla kurabilirsin.
2- İlk oyunun mekanikleri bana çok kötü geldi, oynamadan özetini bulup ikinci oyundan başlayabilir miyim?
İlk oyunun YouTube üzerinden hikayesini dinleyebilirsin, 2. oyun, 3. oyun ve 3. oyunun DLC'lerini sıralı olarak oynarsın.
3- Çizgisel hikayeye daha yakın bulunan, hikaye odaklı oyunları seviyorum. Seriyi uzun soluklu oynayabilir miyim?
Evet oynayabilirsin, Witcher 2'yi ben genel olarak 60 saat civarında bitiyorum. Witcher 3'ü ise DLC'leri ile 160-170 saatte anca bitiyorum.
4- Witcher serisini anlamam için bir rehber, özet vesaire bulunuyor mu? Bulunuyorsa ulaştırırsanız mutlu olurum.
Google üzerinden 'Witcher evreni' yazıp birçok videoyu bulabilirsiniz.
5- Witcher 3 indirilebilir içerikleri satın alınmalı mı? Hikayenin devamı niteliğinde mi?
Kesinlikle alınmalı, zaten GOTY sürümü 15 TL. Sırf yanındaki 2 DLC dahi 30+ saat demek. Ana oyun 120-130 saat sürüyor, ek DLC ise devamı niteliğinde. Yani düşünmeden GOTY sürümü alınmalı. Eğer sadece oyun varsa sahi ek DLC'ler alınmalı.

@Lyrinx etiketleyim ilk olarak.

Witcher 2 oynuyorum ve hikaye şuan için mükemmel ilerliyor. Bence benim yaptığım gibi yap:

Önce 1. oyunun hikayesini arkadaş demiş zaten izleyebilirsin YouTube'dan. Oynamaya gerek yok.

Ondan sonra 2. Oyuna başlayın bence. Ben öyle yapıyorum ve gerçekten RDR 2 den sonra hikayesini ağzım açık oynamam gerek oyun buldum ve buna gerçekten çok ihtiyacım varmış. Tabii benden daha iyi bilen vardır, ben sadece kendime göre yorumluyorum.

Kitap okumadan hikaye ile bağ kurulabilir mi?
Kurulur, oyunlarda kitaplara hoş ufak göndermeler var sadece o kadar.
İlk oyunun mekanikleri bana çok kötü geldi, oynamadan özetini bulup ikinci oyundan başlayabilir miyim?
Yapabilirsin, sana kalmış bir şey. Ancak bence kesinlikle Witcher 2 oynanmalı.
Çizgisel hikayeye daha yakın bulunan, hikaye odaklı oyunları seviyorum. Seriyi uzun soluklu oynayabilir miyim?
Öyle düşünüyorum.
Witcher serisini anlamam için bir rehber, özet vesaire bulunuyor mu? Bulunuyorsa ulaştırırsanız mutlu olurum.
Var, Witcher 1 ve 2'yi oynamayacaksan YouTube'da hikaye özet videoları var. Bir tane değil de birkaç tane video izlemeni öneririm daha iyi anlaman için.
Witcher 3 indirilebilir içerikleri satın alınmalı mı? Hikayenin devamı niteliğinde mi?
Kesinlikle alınmalı, oyun dünyasında gördüğüm en kaliteli DLC'ler olabilir onlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı