Sürprizbozan Witcher, Yennefer niyeti bozdu mu; Geralt’a sadık biri var mı?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yennefer, Ciri, Vesemir?

Dijkstra'nın nefret ettiklerindendir Geralt.

Vesemir'in asıl adı Veysel Emir olup kendisi bir Wilt Hunt ajanıdır, asıl amacı Geralt'ın güvenini kazanmak ve en savunmasız anında gerekli darbeyi vurmaktır. Witcher 4'te işlenecek bunlar.

Yennefer ve Ciri ile ilgili gerçekleri kalbin kaldırmaz şimdilik dursun :) Witcher 4 çıksın Witcher 5 öncesi tekrar bu konuya döneriz reis :)

Vesemir'in asıl adı Veysel Emir olup kendisi bir Wilt Hunt ajanıdır, asıl amacı Geralt'ın güvenini kazanmak ve en savunmasız anında gerekli darbeyi vurmaktır. Witcher 4'te işlenecek bunlar.

Yennefer ve Ciri ile ilgili gerçekleri kalbin kaldırmaz şimdilik dursun :) Witcher 4 çıksın Witcher 5 öncesi tekrar bu konuya döneriz reis :)
Derin CDPR...

Hangisinden bahsediyorsunuz? Yennefer ve Geralt sürekli birbirini terk ediyor çünkü.

Aldatma olayından sonra yanlış anlamadıysam Yennefer iki tarafıda terk ediyor.
Eninde sonunda barıştıklarına göre biri, birinin peşinden koşmuş; o koşan kişi kim ve nasıl oldu diye merak ettim.

Ayrıca kitap hakkında bilgi almak istemiştim, Geralt kendine masum birini bulabiliyor mu diye ama galiba hikayede kimse masum değil.

Geralt, Yennefer ile birlikteyken hiç onu kullanıyor mu veya aldatıyor mu?

Kısaca bunlar birbirlerine fedakarlık yapıyor ama bu kadar olaydan sonra ilişki konusunda sadakatsiz olmaları değişik.

Aldatma olayından sonra yanlış anlamadıysam Yennefer iki tarafıda terk ediyor.
Evet, doğru anlamışsınız.
Eninde sonunda barıştıklarına göre biri, birinin peşinden koşmuş; o koşan kişi kim ve nasıl oldu diye merak ettim.
İkisi de birbirinin peşinden koşmuyor. O olaydan sonra tesadüfen Belleteyn Festivalinde karşılaşıyorlar, Festival gecesi sevişiyorlar fakat gün doğumunda yine ayrılıyorlar. Geralt ve Yennefer'ın ilişkisindeki kavuşma Ciri'nin sayesinde oluyor. Geralt ve Yennefer Ciri'yi tüm politik ve apolitik etkenlerden korumak için bir araya geliyorlar, kavuşmaları da böyle oluyor. Dizide aslında bu durum çok güzel tasvir edilmiş.
Geralt, Yennefer ile ilişkilerini konuşurken: Kader yalnız başına yeterli değil, daha fazlası gerek. İşte daha fazlası o. (Ciri'den bahsediyor)
Ayrıca kitap hakkında bilgi almak istemiştim, Geralt kendine masum birini bulabiliyor mu diye ama galiba hikayede kimse masum değil.
Essi Daven adında bir şair Geralt'a aşık oluyor, Geralt da aslında hoşlanır gibi oluyor fakat Yennefer'a karşı beslediği derin aşktan dolayı Essi Daven ile birlikte olmuyor. Kitaplarda da Geralt'ın kalbinin sadece Yennefer'a ait olduğu açıkça belirtilir zaten.
Geralt, Yennefer ile birlikteyken hiç onu kullanıyor mu veya aldatıyor mu?
Kitapların hepsini okumadım, daha 3. kitabın ilk çeyreğindeyim. Bu yüzden detaylı bilgi veremeyeceğim fakat yine de Geralt'ın Yennefer'i kullandığını düşünmüyorum. En başta Yennefer kendini kullandıracak biri değil zaten.
Kısaca bunlar birbirlerine fedakarlık yapıyor ama bu kadar olaydan sonra ilişki konusunda sadakatsiz olmaları değişik.
Geralt ve Yennefer'ın ilişkisi görüp görebileceğiniz en çalkantılı ilişki 😀.

Evet, doğru anlamışsınız.

İkisi de birbirinin peşinden koşmuyor. O olaydan sonra tesadüfen belleteyn festivalinde karşılaşıyorlar, festival gecesi sevişiyorlar fakat gün doğumunda yine ayrılıyorlar. Geralt ve Yennefer'ın ilişkisindeki kavuşma Ciri'nin sayesinde oluyor. Geralt ve Yennefer Ciri'yi tüm politik ve apolitik etkenlerden korumak için bir araya geliyorlar, kavuşmaları da böyle oluyor. Dizide aslında bu durum çok güzel tasvir edilmiş.
Geralt, Yennefer ile ilişkilerini konuşurken: kader yalnız başına yeterli değil, daha fazlası gerek. İşte daha fazlası o. (Ciri'den bahsediyor)

Essi daven adında bir şair Geralt'a aşık oluyor, Geralt da aslında hoşlanır gibi oluyor fakat Yennefer'a karşı beslediği derin aşktan dolayı essi daven ile birlikte olmuyor. Kitaplarda da Geralt'ın kalbinin sadece Yennefer'a ait olduğu açıkça belirtilir zaten.

Kitapların hepsini okumadım, daha 3. kitabın ilk çeyreğindeyim. Bu yüzden detaylı bilgi veremeyeceğim fakat yine de Geralt'ın Yennefer'i kullandığını düşünmüyorum. En başta Yennefer kendini kullandıracak biri değil zaten.

Geralt ve Yennefer'ın ilişkisi görüp görebileceğiniz en çalkantılı ilişki 😀.

Konudan bağımsız bir soru soracağım.
Diziyi izlediniz mi bilmiyorum ama dizi kitabı hiç yansıtmıyor diye ağır eleştiri alıyor izlemeye değer mi sizce?
Kitabı alıp okumayı düşünüyorum ama diziyi merak etmedim değil.

Konudan bağımsız bir soru soracağım.
Diziyi izlediniz mi bilmiyorum ama dizi kitabı hiç yansıtmıyor diye ağır eleştiri alıyor izlemeye değer mi sizce?
Kitabı alıp okumayı düşünüyorum ama diziyi merak etmedim değil.
Diziyi izledim; 5 kere bitirdim hatta ve evet, doğru söylüyorlar. Dizinin 1. sezonu, 1. ve 2. kitapta anlatılanları konu alıyor ve ''1. Sezon hikayeye uygun'' denmesine rağmen bayağı bir değişiklik var.
Hatta şöyle bir örnek vereyim:
Dizinin 2. sezonunun 1. bölümünde Geralt ve Ciri, Geralt'ın eski, yakın bir dostu olan Nivellen'ın evine gidiyorlar. Nivellen, bir rahip tarafından aşk ile lanetlenmiş bir adam. Rahibin laneti; Nivellen'ı yaban domuzu gibi bir yaratığa dönüştürüyor, gerçek bir aşk yaşamasına ve intihar etmesine engel oluyor. Ardından Geralt, bir Bruxa'nın (dişi bir vampir türü) Nivellen'ın evinde Nivellen ile bir ilişki yaşadığını fark ediyor ve Bruxa'yı öldürüyor.
İlk kitap olan Son Dilek kitabının ''Ufak bir Gerçeklik Payı'' bölümünde ise olay çok daha farklı anlatılıyor. Kitapta anlatılan olayda Geralt ve Nivellen dizinin tersine dost değiller, birbirlerine yabancılar. Ek olarak kitapta Geralt'ın yanında Ciri yok. Geralt bu olayda yalnız başına anlatılıyor.

Daha bayağı bir örnek var ama yaz yaz bitmez.

Diziyi izledim; 5 kere bitirdim hatta ve evet, doğru söylüyorlar. Dizinin 1. sezonu, 1. ve 2. kitapta anlatılanları konu alıyor ve "1. sezon hikayeye uygun" denmesine rağmen bayağı bir değişiklik var.
Hatta şöyle bir örnek vereyim:
dizinin 2. sezonunun 1. bölümünde Geralt ve Ciri, Geralt'ın eski, yakın bir dostu olan Nivellen'ın evine gidiyorlar. Nivellen, bir rahip tarafından aşk ile lanetlenmiş bir adam. Rahibin laneti; Nivellen'ı yaban domuzu gibi bir yaratığa dönüştürüyor, gerçek bir aşk yaşamasına ve intihar etmesine engel oluyor. Ardından Geralt, bir Bruxa'nın (dişi bir vampir türü) Nivellen'ın evinde nivellen ile bir ilişki yaşadığını fark ediyor ve Bruxa'yı öldürüyor.
İlk kitap olan son dilek kitabının "ufak bir gerçeklik payı" bölümünde ise olay çok daha farklı anlatılıyor. Kitapta anlatılan olayda Geralt ve nivellen dizinin tersine dost değiller, birbirlerine yabancılar. Ek olarak kitapta Geralt'ın yanında Ciri yok. Geralt bu olayda yalnız başına anlatılıyor.

Daha bayağı bir örnek var ama yaz yaz bitmez.

Henry Cavill rolü bıraktığı için (hikayenin sapmasından ötürü vesaire) pek izleyesimde gelmedi ama bir şans verilir herhalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı