Wix gibi domainsiz ücretsiz web site ile reklamdan para kazanılır mı?

Wix, WordPress, simdif, gibi domainsiz ücretsiz web siteleri Google Ad Sense'ye baglayıp para alabilir miyiz? Bu siteler neden ücretsiz site açmaya izin veriyor?
Yıllardır blogger kullandım. Lise dönemlerimde blogger'dan aylık 3-5 sigara para mı çıkarttım sadece. İlk başlarda onaylanması çok zor oldu. Çünkü xxx.blogspot.com üzerinden açmış ve Google'a hizmet ediyordum. Sitemin aylık ziyaretçisi 50k idi o dönem. Fakat bi türlü onaylanmıyordu. 7-8 ay uğraştım. Onaylandıktan sonra da anca 3-5 sigara paramı çıkarttım. Sonrasında kendi domain ve hostingimi alarak site kurdum ve açtığım site ilk ay onaylandı. Üç beş paralar kazandım fakat çalışmaya başlayınca ilgilenmeyi kestim ve siteyi kapattım.

Blogger, Wix kısıtlı hocam. Eklentileri her şeyi kısıtlı. Wix'de üst sınıfa geçmek istiyorsan para yatırmak durumundasın. Ayrıca Free Wordpress kısıtlı hocam. Wordpress sana sormadan kendi reklamlarını koyar. Çünkü freesin. Kendi temalarını ve eklentilerini yükleyemezsin ve çoğu eklentiyi kullanamazsın.

Fazla paralar yatırmana gerek yok hocam. Mesela ben 3 yıldır Hostinger kullanıyorum çok mutluyum. Türk firmalarla çok sıkıntı yaşadım ve Hostinger'e verdiğim paralardan daha çok para yatırdım. Hostinger hem Türk firmaları gibi aşırı pahalı değil hem de desteklerini her daim veriyorlar. Sunucu olarak hiçbir aksaklık yaşamadım. Türk firmalarını biraz gömdüm ama tecrübe ettiğim için bunu söylüyorum maalesef. Sektörün en iyileri fazla para alıyor Hostinger'e göre. Tabii ki ucuza yapan Türk firmaları da var hem de bir sürü. Ama onlarda bi süre sonra patlıyor maalesef. Size tavsiyem Hostinger'dir. Oradan kendinize hosting alın. Wordpress kurun. Böylece Free Wordpress değil Premium Wordpress kullanmış olursunuz. Sizin için her şey daha rahat olur.

Kısacası bahsettiklerinin ücretsiz versiyonlarında Adsense onaylanması baya zor olur. Onaylansa bile her şeyine karışırlar ve sürekli siteni taciz edeler. Kendi reklamlarını logolarını eklerler. Ya da örnek veriyorum mesela sana birisi sponsor olmuştur. Onun reklamını siteye eklersin ve bir bakmışsın Google, Adsense'i iptal etmiş. Niyeymiş amacımız para kazanmak olamazmış :D Başıma geldiği için bunları söylüyorum. Domain ve hostingini al rahatına bak hocam.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı