Wix vs Manuel site

Meteoradam

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Uzay ve astronomi
Merhaba, öncelikle cevap verecek olan herkese çok teşekkürlerimi iletiyorum.☺️
Ben HTML5 öğreniyorum fakat aklıma takıldı, Wix, GoDaddy vb. site kurma hizmetleri var iken neden yorulayım ki? Dedim.
Zaten tasarlayacağım maksimum e-ticaret sitesi olur yani onun dışına çıkamam. Sizlerden yardım istediğim konu, e-ticaret ile para kazanmayı hedefliyorum.
Hangi yoldan ilerlemem gerekiyor sizce? Wix veya GoDaddy ile devam etmem mantıklı olur mu? E-ticaret sitesi kurmam kaça patlar hiçbir bilgim yok. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dipnot: Hayatımda hiç e-ticaret sitesi kurmadım, sadece blog ve tek sayfa siteleri kurdum.

Ben HTML5 öğreniyorum fakat aklıma takıldı, Wix, GoDaddy vb. site kurma hizmetleri var iken neden yorulayım ki? Dedim.
Zaten tasarlayacağım maksimum e-ticaret sitesi olur yani onun dışına çıkamam. Sizlerden yardım istediğim konu, e-ticaret ile para kazanmayı hedefliyorum.
Hangi yoldan ilerlemem gerekiyor sizce? Wix veya GoDaddy ile devam etmem mantıklı olur mu? E-ticaret sitesi kurmam kaça patlar hiçbir bilgim yok. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

dipnot: Hayatımda hiç e-ticaret sitesi kurmadım, sadece blog ve tek sayfa siteleri kurdum.

E-ticaret sitelerini Wix ile tasarlarsın ama güzel olmaz. Onun yerine e-ticaret yazılımlarını kullanman lazım.
Wix veya GoDaddy ile site tasarlamak iyi olmaz. Onun yerine normal blog vb. siteler için WordPress vb. alternatifleri kullanabilirsin.

Dipnot: Hayatımda hiç e-ticaret sitesi kurmadım, sadece blog ve tek sayfa siteleri kurdum.
Wix, GoDaddy gibi kuruluşlar sizi belli bir çerçeve içinde tutar, içinden çıkamazsınız bu da bir süre sonra sizi sıkacaktır ve bırakmak isteyeceksinizdir. Eğer web tasarım için gerekli olan HTML,CSS,JS üçlüsünü öğrenmeye çalışırsanız yarı yolda bunalıp bırakabilirsiniz. Kısacası kuvvetli bir iradeye ihtiyaç var, sitenin kaça patlayacağı konusuna gelince Wix ve benzeri sitelerden premium üyelik almak için 50-80TL yi gözden çıkarmak gerekiyor (Bu üyeliklerin içerisine domain dahil), bunun dışında göstereceğiniz emek daha az olacak fakat sınırlanacaksınız. Eğer kendiniz bir site yazmaya karar verirseniz 80-100TL domain için harcayacaksınız, DDOS koruması için 30-70TL harcayacaksınız(Ücretsiz alternatifler var araştırın) ve harcayacağınız emek daha fazla olacak, sınırlanmayacaksınız. Seçimi siz yapın fakat vazgeçmeyin, ülkemizin özellikle bu son dönemde girşimcilere ihtiyacı var. İyi forumlar.

Hiçbir hazır sistem, kendi yazdığın kodun yerini tutamaz. Şablonları özelleştirmek, istediğin web sitesine ulaşmanı sağlamaz. Her zaman kod kazanır. :)

Hiçbir hazır sistem, kendi yazdığın kodun yerini tutamaz. Şablonları özelleştirmek, istediğin web sitesine ulaşmanı sağlamaz. Her zaman kod kazanır. :)
Ya hazır sistemi kendimiz yazarsak, o sayılır mı :p

Elle yazılan site daha mantıklı olacaktır. Böylece ihtiyacınıza göre siteyi tam olarak ayarlayabilirsiniz.

Cok standart bir sey istiyorsan Wix kurtarir.
E-ticaret paket fiyatlarina da bakip karar verebilirsin bu hizmeti veren Turk & Yabanci firmalardan.
Ama onlar da ayni sekilde standardize olmus cozumler sunar.
Ozellestirme istersen pahaliya patlar.
Eger nihai amacin web programlama ogrenmek degil de e-ticaret sitesi sahibi olmak ise bu ise HTML ogrenerek baslamak araba sahibi olmak icin vida cevirmeye baslamak ile ayni mantik. Para ver, birileri senin icin yapsin.

Eger nihai amacin web programlama ogrenmek degil de e-ticaret sitesi sahibi olmak ise bu ise HTML ogrenerek baslamak araba sahibi olmak icin vida cevirmeye baslamak ile ayni mantik. Para ver, birileri senin icin yapsin.
Buna benzer bir şey yazacaktım ama siz çok güzel özetlemişiniz hocam. Eğer sadcee amaç e-ticaretse bunu yapabilecek binlerce freelancer var piyasada, bunlardan kaliteli olanlarını seçip yaptırabilir arkadaş.

Çok teşekkür ediyorum hepinize ayrı ayrı.
HTML5 ile devam etmeye karar verdim. W3schools gibi güzel yerler varmış yeni öğrendim.
Freelancer konusuna gelince onlarda bazen sınırlı olabiliyor. (anlattığın tasarımı tamamen aynı şekilde yapamaması).
Öğrenmek en iyisi. Hepinize teşekkür ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı