Wnt iptal edilen siparişin iadesi gelmiyor

Nahri

Kilopat
Makaleler
1
Wnt isimli siteden Iphone 11 128 GB siparişi verdim, 8 iş günü bekledim fakat ürün kargoya verilmeyince iptal ettim. Uzun bir süre iptal işlemiyle uğraştıktan sonra bana paramı gönderdiklerine dair Param bankasına ait bir dekont ve referans numarası verdiler. Kullandığım banka olan Garanti'ye gittiğimde ise onaylanmayı bekleyen bir para veya hesabımda herhangi bir hareket olmadığını söylediler. Wnt müşteri temsilcisi benim bankamda sorun olduğunu söyledi ama yukarıda da yazdığım üzere şubeyle görüştüm fakat herhangi bir hareket yok, kendileri de kendi bankalarıyla görüşmüşler ve onlar da "bizde sorun yok alıcının bankasında sorun vardır" demişler. Anlayacağınız herkes topu birbirine atıyor ve benim param nerede kimse bilmiyor. 300-500 olsa peşine düşmem de 16.919 TL az para değil. Uzun lafın kısası sizce bu durumda ne yapmalıyım?

Şikayetim:

Wnt isimli siteden iPhone 11 128 GB siparişi verdim, 8 iş günü bekledim fakat ürün kargoya verilmeyince iptal ettim. Uzun bir süre iptal işlemiyle uğraştıktan sonra bana paramı gönderdiklerine dair param bankasına ait bir dekont ve referans numarası verdiler. Kullandığım banka olan Garanti'ye gittiğimde ise onaylanmayı bekleyen bir para veya hesabımda herhangi bir hareket olmadığını söylediler. Wnt müşteri temsilcisi benim bankamda sorun olduğunu söyledi ama yukarıda da yazdığım üzere şubeyle görüştüm fakat herhangi bir hareket yok, kendileri de kendi bankalarıyla görüşmüşler ve onlar da "bizde sorun yok alıcının bankasında sorun vardır" demişler. Anlayacağınız herkes topu birbirine atıyor ve benim param nerede kimse bilmiyor. 300-500 olsa peşine düşmem de 16.919 TL az para değil. Uzun lafın kısası sizce bu durumda ne yapmalıyım?

Şikayetim:

Tüketici haklarınızı kullanıp şikayette bulunun.

Lütfen biraz daha dikkatli olun bundan sonra.
Adı belli olmayan yerlerden alışveriş yapmayın.
Keşke+100 TL daha verip
Hepsiburada sitesinden alsaydınız..
Screenshot_20230325-171956.jpg

Lütfen biraz daha dikkatli olun bundan sonra.
Adı belli olmayan yerlerden alışveriş yapmayın.
Keşke+100 TL daha verip
Hepsiburada sitesinden alsaydınız..
Eki Görüntüle 1714327
Haklısınız, aslında hiç böyle bir şey yapmazdım ama eğer parayı alabilirsem direkt elden alacağım kargoyla falan uğraşacak hevesim kalmadı.

Haklısınız, aslında hiç böyle bir şey yapmazdım ama eğer parayı alabilirsem direkt elden alacağım kargoyla falan uğraşacak hevesim kalmadı.
Size kötü haberim var.
Site sahte ve wnt ile alakası bile yok.
Çok kötü taklaya geldiniz..
Site wnt.com.tr

Sizinki wnt-firsat.com sahte
gerçeği wnt.com.tr
Sahte yani 5-10 sahte yorum resim tamamdır.
Screenshot_20230325-172718.jpg

Size kötü haberim var.
Site sahte ve wnt ile alakası bile yok.
Çok kötü taklaya geldiniz..
Site wnt.com.tr

Sizinki wnt-firsat.com sahte
gerçeği wnt.com.tr
Sahte yani 5-10 sahte yorum resim tamamdır.
Eki Görüntüle 1714358
Yanlış gördünüz herhalde, wnt.com.tr sitesine girdiğimde siparişimi görüntüleyebiliyorum. Wnt.com.tr üzerinden verdim siparişimi.

Yanlış gördünüz herhalde, wnt.com.tr sitesine girdiğimde siparişimi görüntüleyebiliyorum. Wnt.com.tr üzerinden verdim siparişimi.
Satıcı wnt-frst mış..
Güya kendi sitesinde kendi satıcı..
Telefon ile ulaşın işlem için dekont atıldı ise burada 4-6 haneli rakam olacak onu Garanti iletin.
Yada garanti bankası iade miktarı söyleyerek baktırın.
Hemen iade gelmeyebilir telefon ile hem satıcı hem sizin bankayı aramanız gerek .

Satıcı wnt-frst mış..
Güya kendi sitesinde kendi satıcı..
Telefon ile ulaşın işlem için dekont atıldı ise burada 4-6 haneli rakam olacak onu Garanti iletin.
Yada garanti bankası iade miktarı söyleyerek baktırın.
Hemen iade gelmeyebilir telefon ile hem satıcı hem sizin bankayı aramanız gerek .
Hepsini yaptım Wnt müşteri hizmeti Garanti bankasında iade işleminin 7-8 iş günü sürebileceğini söyledi bugün dördüncü iş günü sekizinci iş gününe kadar yatmazsa önce Wnt'ye ulaşacağım sonrasında tüketici haklarına başvuracağım. Ayrıca sitede açık adresleri de yer almakta. Hiç olmazsa oraya giderim.

Yeni konular

Geri
Yukarı