Çözüldü Word dosyasında kopyala-yapıştır içerik anlaşılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Captan_

Hectopat
Daha fazla  
İntihalin önemi olmayan bir ödevde Word dosyasına kopyala-yapıştır yapılsa, kopyala-yapıştır yapıldığı anlaşılır mı? Yani mesela hoca bir metin paylaştı, yazdım diyelim, başkası benim yazdığımı kopyala yapıştır yapsa hoca anlar mı?

Çözüm
Word'den anlayan biriyse dakikasında anlar. Değişikleri izleme seçeneği var dosyanın kaç dakika açık kaldığını, yazıp sildiğin kelimeleri vs. her şeyi gösteriyor.
Dostum intihal suçtur. Lütfen bilimsel ödevlerinde, tezlerinde bunu göz önünde bulundur. İkinci olarak Turnitin gibi siteler benzerlik oranı çıkartıyor. Cümleyi olduğu gibi alırsan benzerlik oranına yakalanırsın.

Cümleyi okuyup anladığını kendi cümlelerinle yazman tarafındayım.

Dostum intihal suçtur. Lütfen bilimsel ödevlerinde, tezlerinde bunu göz önünde bulundur. İkinci olarak Turnitin gibi siteler benzerlik oranı çıkartıyor. Cümleyi olduğu gibi alırsan benzerlik oranına yakalanırsın.

Cümleyi okuyup anladığını kendi cümlelerinle yazman tarafındayım.
Dediğim gibi bilimsel bir ödev değil. Hocanın tahtaya yazdığını deftere geçirmek gibi ama cevabımı aldım.

Dediğim gibi bilimsel bir ödev değil. Hocanın tahtaya yazdığını deftere geçirmek gibi ama cevabımı aldım.
Cevap olarak ne sonuca ulaştınız. Ben de bu konuyla ilgili bir ödev hazırlıyorum intihalin önemi yok ma hoca arkadaşlarıma metini elle yazın demiş ben metini kopyala yapıştır yapsam hoca anlayacak mı ?

Cevap olarak ne sonuca ulaştınız. Ben de bu konuyla ilgili bir ödev hazırlıyorum intihalin önemi yok ma hoca arkadaşlarıma metini elle yazın demiş ben metini kopyala yapıştır yapsam hoca anlayacak mı ?
Üstünden baya zaman geçti. Sanırım o zaman elle yazmıştım tam hatırlamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı