Wordpress Admin Panel Açığı

qweqweee

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Bu aralar Wordpress kullanan sayısı çok var. Wordpress ne kadar güncelleme yapsa bile açıklar oldukça fazla. Upload açığı bile devam etmekte :)

Benden size tavsiye Wordpress Blog sitesi açan adını admin koymasın.

Kullanıcı adınız: admin
mail adresiniz: [email protected]

Admin şifrenizi alacak bir kişi sitenize şu şekilde üye oluyor:
Kullanıcı adı: admin veya @dmin
mail adresi: adı@e-mail.com

Böyle yapıp sitenize admin olarak kayıt olur. Yapmanız gereken web site alanında güvenlik bölümü de eklenmesi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birçok açık var ama güvenlik için bir bölüm yok. Oradan buradan öğrenen lamerler, en tehlikeli olanlardır. Ayda, yılda bir açık bulup siteye verebildikleri kadar zarar veriyorlar.

Aynen öyle.

Alıştım ben artık. Saldırı almadığım gün yok. Sürekli deneme yapıyorlar. 3-5 hatalı girişten sonra IP ban tabi. :D

Ama bazıları hiç pes etmiyor. Başka IP ile yine denemeye devam ediyor.

Artık, login kısmına yazacağım, "Kullanıcı adım admin değildir." diye. Belki o zaman dururlar :D

Yazar adın admin yazıyor ondandır. Türkiye'den yapıyorlarsa ipleri bana ver, azda biz saldıralım :) Şifreni kolay bir şifre koyma brute force ile kırabilirler.

Yazar adın admin yazıyor ondandır. Türkiye'den yapıyorlarsa ipleri bana ver, azda biz saldıralım :) Şifreni kolay bir şifre koyma brute force ile kırabilirler.

Şifrem bayağı uzun hocam. Yazana kadar elim yoruluyor. :D

Site içinde yazar adını admin gösteriyorum. Çünkü öyle zannetsinler istiyorum. Doğrusunu niye yazayım ki. Değil mi? :)

Bu bir açık değil insanları yanlış bilgilendirme. Wordpress kullanıcısı gider saf gibi kullanıcı adını admin ve şifreyi de 123 koyarsa önüne gelen tabi girer. Ayrıca artık Wordpress kullanıcı bilgilerini girenler de şifre kontrolü uygulatmakta o yüzden sık yapılan bir hata değil. Kullanıcı hatalarını yanlış yönlendirip açık diye tabir etme.

Kardeşim bu bir açık. Zaten kullanıcı adını admin ve şifreyi 123 yaparsa bruce force ile 10-15 saniyede kırılır. Artık konuyu da uzatma.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı