WordPress işletme hesabı olmadan e-ticaret yapmak mümkün mü?

pcdev3090

Decapat
Daha fazla  
Hobi olarak bu işi yapıyorum ufaktan. Normalde aracı kurumlar aracılığıyla yapıyordum. İlk defa kendi kurduğum site üzerinden yapmak istiyorum. Yeni bir işe başlamak istiyordum ama WordPress'te (anladığım kadarıyla) e-ticaret yapabilmek için işletme hesabı lazımmış bu da ayda 800 civarı. Çok bir para değil tabii ama daha uygun bir şey varsa ya da başka herhangi bir şey önerebilecek varsa çok iyi olur. Kendi tasarladığımız kıyafetlerin satışını gerçekleştirmek istiyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden WordPress kullanıyorsun? Domain ve hosting kirala. Opencart kur dilediğin gibi tasarımını vs yapabilirsin. Günümüzde çoğu satış siteleri bunu kullanmakta bende dahil.

Neden WordPress kullanıyorsun? Domain ve hosting kirala. Opencart kur dilediğin gibi tasarımını vs yapabilirsin. Günümüzde çoğu satış siteleri bunu kullanmakta bende dahil.
Biraz bilgi verir misiniz ben de ilk defa duydum. Wordpress sitemi aktarabilir miyim? Ücreti ne kadar? Komisyon falan filan var mı? Çok iyi olur benim için.

O oneymiş hocam ilk defa duydum.

OpenCart'ı mı ilk defa duydun? Çevrimiçi alışveriş yönetim sistemidir. PHP tabanlıdır. Her işinizi görecektir.

Biraz bilgi verir misiniz ben de ilk defa duydum. WordPress sitemi aktarabilir miyim? Ücreti ne kadar? Komisyon falan filan var mı? Çok iyi olur benim için.

İnternette ücretsiz şekilde indirebiliyorsunuz. Sonra sitenize FTP ile bağlanıp dosyaları aktardıktan sonra sitenizi açıyorsunuz ve sanki telefon kuruyormuşsunuz gibi size sorular soruyor. Sitenizin adı nedir, açıklaması nedir sloganı nedir vs vs. YouTube'dan detaylı videolar izleyebilirsiniz. Tonlarca eklenti vs mevcut. Toplu ürün yükleme kaldırma, Google ADS vs. İnternetten satış için en ideali OpenCart'tır.

Son düzenleyen: Moderatör:
OpenCart'ı mı ilk defa duydun? Çevrimiçi alışveriş yönetim sistemidir. PHP tabanlıdır. Her işinizi görecektir.

İnternette ücretsiz şekilde indirebiliyorsunuz. Sonra sitenize FTP ile bağlanıp dosyaları aktardıktan sonra sitenizi açıyorsunuz ve sanki telefon kuruyormuşsunuz gibi size sorular soruyor. Sitenizin adı nedir, açıklaması nedir sloganı nedir vs vs. YouTube'dan detaylı videolar izleyebilirsiniz. Tonlarca eklenti vs mevcut. Toplu ürün yükleme kaldırma, Google ADS vs. İnternetten satış için en ideali OpenCart'tır.
Hocam çok sağolun. İyi günler dilerim.

Opencart çok önerilmiyor, woocommarce e-ticaret konusunda daha esnek ve daha fazla imkanlar barındırıyor. Aradığın zaman geliştirici daha rahat bulunuyor.

Ayrıca opencart kullanan arkadaş ile yaptığımız seo testlerinde de woocommarce'nin daha başarılı olduğunu gördük. Teste prestashop scriptinide soktuk. Prestashop'da woocommarce'de daha başarılı oldu. Ancak presta'nın modül ve eklentileri biraz pahalı. Son kullanıcı için woocommarce daha mantıklı.

Yinede kendi domain ve hotingini alıp wordpress siteni oraya kurup devam edebilirsin. İşletme hesabı falan almak zorunda olmazsın.

OpenCart çok önerilmiyor, woocommarce e-ticaret konusunda daha esnek ve daha fazla imkanlar barındırıyor. Aradığın zaman geliştirici daha rahat bulunuyor.

Ayrıca OpenCart kullanan arkadaş ile yaptığımız SEO testlerinde de woocommarce'nin daha başarılı olduğunu gördük. Teste prestashop scriptini de soktuk. Prestashop'da woocommarce'de daha başarılı oldu. Ancak Presta'nın modül ve eklentileri biraz pahalı. Son kullanıcı için woocommarce daha mantıklı.

Yine de kendi domain ve hotingini alıp WordPress siteni oraya kurup devam edebilirsin. İşletme hesabı falan almak zorunda olmazsın.

Bende ilk öyle düşündüm arkadaş OpenCart deyince işler hep karıştı.:)

Yeni konular

Geri
Yukarı