WordPress öğrenip para kazanmak

MathRandom

Femtopat
Arkadaşlar ben WordPress öğrenip freelancer siteleri üzerinden para kazanmak istiyorum. Mesela siparişimizi aldık diyelim bu siteyi barındırmak için haliyle hosting ve domain almamız gerekiyor. Siteyi teslim edeceğimiz zaman bu hosting ve domain bilgilerini müşteriye nasıl teslim edeceğiz? Ben mesela bugün bir siteden hosting ve alan adını aldım bu siteye üye olurken kendi kişisel bilgilerimi girdim bu üyelik bilgilerini müşteriye veremem haliyle. Hosting, domain hizmetinin devam etmesi için ise yıllık ödemenin yapılması gerekiyor sonuçta her yıl ödemeyi benim yapmam bana saçma geliyor onu müşterinin yapması gerekmez mi? Müşterinin bu ödemeyi yapması için ise benim bu üyelik bilgilerimi vermem gerekiyor. Hosting hizmetini aldığım site üzerinden siteyle alakalı tüm ayarları yapabiliyorum bunu da müşteriye teslim etmem gerekmez mi? Bu iş nasıl oluyor o zaman? Mazur görün lütfen bu işler hakkında bilgim çok fazla yok zamanla öğreneceğim 😀.

Son düzenleyen: Moderatör:
Reseller denilen hosting paketlerinden alıp bir nevi hosting hizmeti sağlayan firmanın bayisi olacaksınız, bu paketi aldığınızda müşterilerinizin her biri için ayrı bir hosting oluşturabiliyorsunuz. Ödemeyi de size yapıyorlar bu yolla, fatura kesmeniz gerekebilir o kısmı bilemiyorum.

Geri
Yukarı