Wordpress Siteyi farklı bir hosta taşımak

brsgltkn

Hectopat
Daha fazla  
Hosting hizmeti aldığım firma sitemin hitini kaldırmıyor.Bende daha iyi bir host firmasına taşımak istiyorum nasıl bir yol izlemem gerek diyelim ki farklı bir firmadan hostingi aldım ftp dosyasını direkt indirip atsam sorun olur mu başka bişey yapmama gerek var mı ? Firma öneriniz varsa yazın lütfen yardımlarınızı bekliyorum bu konuda.

Veritabanı yedeği alın ve yeni sunucunun veritabanına aktarın. Daha sonra ftp kısmını da aktarmanız gerekiyor. Config kısmında ip olarak girdi varsa onları düzenleyin ya da localhost olarak bırakın.

Veritabanı yedeği alın ve yeni sunucunun veritabanına aktarın. Daha sonra ftp kısmını da aktarmanız gerekiyor. Config kısmında ip olarak girdi varsa onları düzenleyin ya da localhost olarak bırakın.
Benim kafam karıştı. Bunu önümüzdeki günlerde yapmak istiyorum. Ücretli olarak yapar mısınız ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ücret istenecek bir işlem değil. Yardımcı olurum.

Kolay yöntem olarak diğer hosting içerisinede panelinden wordpress kurun, şimdiki wordpress ayarlar dışa aktar yaptıktan sonra yeni wordpress sisteminde ayarlar içe aktar dediğinizde çalışması gerekir. İşleme başlamadan önce yeni ve eski wordpress sürümlerini son sürüme güncelleyin. Yine de problem çıkarsa Asım Bey'in dediği en sağlam yöntemdir.

Cpanel'den bişey aktarmamıza gerek var mı
Kolay yöntem olarak diğer hosting içerisinede panelinden wordpress kurun, şimdiki wordpress ayarlar dışa aktar yaptıktan sonra yeni wordpress sisteminde ayarlar içe aktar dediğinizde çalışması gerekir. İşleme başlamadan önce yeni ve eski wordpress sürümlerini son sürüme güncelleyin. Yine de problem çıkarsa Asım Bey'in dediği en sağlam yöntemdir.

Panel kurulumu yapıldımı?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı