WordPress theme.php içindeki virüs bilgisayara zarar vermiş olabilir mi?

Centineo

Hectopat
Merhaba.
Web sitem için bir siteden WordPress tema satın aldım. Temayı siteme koyduğumda host yöneticim bana host hesabıma virüs bulaştığını ancak bunu temizlediklerini yeni hesap oluşturduklarını söylediler. Temada nasıl bir virüs olabilir derken acaba kodlarda mı kötü yönlendirme var diye düşündüm ve theme.php açmaya çalışırken Windows beni trojan diye engelledi. İlk defa böyle bir şey gördüm. 'PHP' dosyasının içine trojan yerleştirelebileceği aklımın ucundan geçmezdi. Windows dosyayı karantinaya aldı. Bende dosyayı komple sildim ancak sistemimde 1 haftadır bu dosya vardı. Sizce sistemimde bir sorun var mıdır? Windows'un kendisiyle ve Malwarebytes'in ücretsiz versiyonuyla ile tarattım ancak bir sorun çıkmadı. Düşünceler? 😩

PHP dosyasını atar mısınız? Windows Defender her dosyayı yanlış algılayan dandik bir antivirüs.

PHP dosyasını atar mısınız?

Hocam dosyayı sildim. Windows karantinaya alıp otamatik sildi. Ancak gerçekten şok içindeyim. Aşağıda verdiği uyarıyı paylaşıyorum.

Dosya Ekleri

• wpl.jpg
    wpl.jpg
    85,3 KB · Görüntüleme: 22
Hocam dosyayı sildim. Windows karantinaya alıp otomatik sildi. Ancak gerçekten şok içindeyim. Aşağıda verdiği uyarıyı paylaşıyorum.

Windows Defender programlama dilleriyle değil patates püresiyle yazıldığı için false positive olabilir boş verin. PHP dosyaları kendi kendine çalışamaz. Siz kodu atabilirsiniz isterseniz.

Windows Defender programlama dilleriyle değil patates püresiyle yazıldığı için false positive olabilir boş verin. PHP dosyaları kendi kendine çalışamaz. Siz kodu atabilirsiniz isterseniz.
Hocam temayı hem host şirketim kaldırmış hem de benim sistemimde yok şuan. Zaten temayı incelemesi için kodlama yapan bir arkadaşıma rarlarken olay gerçekleşti. Anlamadığım rar dosyası oluştururken dosyalar açılıyor mu böyle bir sıkıntı oluştu? İlk defa PHP dosyası içinde bir virüs görüyorum. Sistemimde bir şey olup olmadığını öğrenmek için ne yapmalıyım?

Hocam temayı hem host şirketim kaldırmış hem de benim sistemimde yok şu an. Zaten temayı incelemesi için kodlama yapan bir arkadaşıma rarlarken olay gerçekleşti. Anlamadığım RAR dosyası oluştururken dosyalar açılıyor mu böyle bir sıkıntı oluştu? İlk defa PHP dosyası içinde bir virüs görüyorum. Sistemimde bir şey olup olmadığını öğrenmek için ne yapmalıyım?

Bilmiyorum. Ama sistem dosyalarına zarar verdi mi diye sfc /scannow çalıştırabilirsiniz. Ya da disk hasarı için chdsk.

Yeni konular

Geri
Yukarı