Work and Travel için şehir ve iş tavsiyesi

Wongvangs

Hectopat
Arkadaşlar bir dahaki yaz icin bir wat acentasi ile anlaştım genellikle background isler yapmayi düşünüyorum. En iyi para kazanabileceğim isleri ve sehir olarak ne tavsiye edersiniz? Bilgilerinizi tecrubeleriniz bekiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şehir olarak bir şey söyleyemeyeceğim fakat iş olarak oraya gidenler genelde, bulaşıkçılık, otel odası temizleme - düzenleme, market arabası toplayıcı gibi işlerde çalışıyorlar. Fakat arka plandaki işte çalışan birisi ön planda çalışan bir kişiden çok daha az kazanıyor. Komi ile bulaşıkçı maaşı arasında bile çok fark oluyor.

Massachusetts, South Dakota, New Jersey gibi saatliği yüksek eyaletleri seçmen daha iyi olur. Kalkıp California'da dondurmacının yanında saatlik 40 çalışıp o 40'ı iki harcamada bitirmekten ise SD'nin şehre 1-2 saatlik kasabasında saatlik 20+ tips yapman çok daha iyi olur. Bulunduğun eyaletin harcamalarını hesaba katman gerekiyor. Ben Lead'e ve Rapid City'e 2 saatlik uzaktaydım ve bulunduğum yerde Walmart bile yoktu patron sağ olsun ayda iki defa onun aracıyla gidip gerekenleri alıyordum bulunduğum yerde eğlence namına hiçbir şey olmadığı için köpek gibi para biriktiriyordum

Tabii öyle küçük eyaletlerin de sorunları var mesela şehirlinin tekinden aldığım araçta evrakta yanlışlıkla fiyatın üzerini karalayıp tekrardan yazdım diye kocaman affidaviti elime verip defol git bunu kimden aldıysan ona doldurt geri gel dediler bu evrağı daha hiçbir Amerikan görmemiştir o derece. Adamla görüşebilmek için saatlerimi harcadım en son games, fish and parks elemanlarına sordum şerif departmanına yönlendirdiler adamı arayıp gelmesini söylediler öyle hallettim işimi

Geri
Yukarı