WoT Blitz Wi-Fi ile bağlanınca lag oluyor

461197

Decapat
Arkadaşlar merhaba. World of Tanks Blitz oynuyorum fakat oyunda çok değişik bir lag yaşıyorum. Çok değişik dememin sebebi de notebook Wi-Fi'ında oyuna girince çok lag oluyor fakat telefondan Wi-Fi'a bağlanıp USB ile bilgisayara bağlanıp bir Ethernet gibi olunca lag olmuyor. Sizce sorun ne?

Hocam Wi-Fi'de lag olmasının sebebi etraftaki diğer Wi-Fi'ler yüzünden PC destekliyorsa 5GHz Wi-Fi'ya geçebilirseniz emin olun düzelecektir ama geçemiyorsaniz kesinlikle Ethernet geçin.

İlk fotoğraf laptopun Wi-Fi'si ile oyun oynarken 2.fotoğraf telefondan Wi-Fi'ye bağlanıp oyun oynarken ikisi de aynı internete bağlı.

Dosya Ekleri

• techonapt.png
    techonapt.png
    2 MB · Görüntüleme: 37
  • Adsız.png
    Adsız.png
    2 MB · Görüntüleme: 30
Bana açıkçası ya Wi-Fi kartı sürücüsü ya da bulunulan ağ ile alakalı gibi geldi, ağ ile alakalı derken 2.4GHz/ 5GHz durumu gibi geldi.

Laptoptaki Wi-Fi kartı sürücüsü güncel değilse güncelleyin.
Telefondan daha iyiyken bilgisayarda kötü olması açıkçası sürücüyle alakalı olduğu izlenimini uyandırıyor bende.

Bu arada ben de oynuyorum oyunu.

Bana açıkçası ya Wi-Fi kartı sürücüsü ya da bulunulan ağ ile alakalı gibi geldi, ağ ile alakalı derken 2.4ghz/ 5GHz durumu gibi geldi.

Laptoptaki Wi-Fi kartı sürücüsü güncel değilse güncelleyin.
Telefondan daha iyiyken bilgisayarda kötü olması açıkçası sürücüyle alakalı olduğu izlenimini uyandırıyor bende.

Bu arada ben de oynuyorum oyunu.

Teşekkürler sürücülerimi kontrol edeceğim.

Sürücülerden ziyade 5GHz ile 2.4 GHz araştırın PC'nin tam markasını yazarsanız size 5GHz destekleyip desteklemedini söyleyebilirim bir de kesin çözüm yolu değil Ethernet kablosu kesinlikle şart.

5gz desteklemiyor hocam yani maalesef ki Ethernet kablosu şart.

Sorunu çözdünüz mü bilmiyorum ama WoT Blitz sunucuları özellikler Türkiye için bayağı sıkıntılıydı bir aralar. Ping, lag, loss yaşamayan yoktu.

Yeni konular

Geri
Yukarı