WowTurkey.com yayın hayatına son verdi!

GraphiX

Centipat
Daha fazla  
Screenshot_20230827-134024.png

"Site kapanmadan önce ana Anasayfa'dan alınan bir ekran görüntüsü - 22 Ağustos 2023"

"Yaklaşık bir hafta önce kapatılacağını duyuran Türkiye'de internet aleminin en eski fotoğrafçılık ve forum sitelerinden birisi olan WowTurkey.com yayın hayatına son verdi.

2023 yılında olmamıza rağmen zamana meydan okuyan demode ve basit tasarımıyla dikkat çeken site son yıllarda trollerin ve yalakalarının uğrak mekanı haline gelmiş ve farklı fikirlerdeki herkesin susturulduğu, ağır tehdit ve hakaretlere maruz kaldığı veya haksız şekilde cezalandırıldığı hatta ve hatta ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik ağır hakaretlere göz yumulan bir mecraya dönüşmüştü. Sitedeki başka bir kesim ise tarikat ve terör örgütleri gibi zararlı yapılara karşı sempati beslemekteydi."

Sitenin kapanmasıyla beraber üyelerin katılımıyla oluşturulan 20 yıllık büyük bir fotoğraf arşivi de çöpe gitmiş oldu."

Şahsi yorumum ben çok sevindim cehennemin dibine kadar yolları var. Tek üzüldüğüm fotoğraf arşivi oldu arşiv niteliğinde bir anlamı vardı keşke o fotoğrafların tam çözünürlüklü hallerinin yedeklenme ve arşivlenme imkanı olsaydı.

Bu sitenin en kötü taraflarından birisi de pusn sistemiydi kesinlikle haklı bile olsanız "-" puana boğuyorlardı. Eksi puan verebilmek için %25'ten fazla eksi puan yememeniz gerekiyordu. %75 eksi alırsanız siteden atılıyordunuz. Futbol ve siyaset başlıklarında bunun olmaması imkansızdı.

Son düzenleme:
şimdi sayfaya gireyim dedim gördüğüm manzara karşısında şok oldum, kendimde ulaşım konusunda hem bilgi sahibi oluyordum hemde ulaşım başlıklarına az çok katkı yapmışlığım bazı otobüs fotoğrafları eklediğim olmuştur. Sırf fotoğraf arşivi için üzüldüm açıkçası onun haricinde site siyasetle yukarıdaki arkadaşın dediği gibi kendi sonunu getirdi benim bile puan verme hakkımı elimden almıştı en son burç gerzeği

şimdi sayfaya gireyim dedim gördüğüm manzara karşısında şok oldum, kendimde ulaşım konusunda hem bilgi sahibi oluyordum hemde ulaşım başlıklarına az çok katkı yapmışlığım bazı otobüs fotoğrafları eklediğim olmuştur. Sırf fotoğraf arşivi için üzüldüm açıkçası onun haricinde site siyasetle yukarıdaki arkadaşın dediği gibi kendi sonunu getirdi benim bile puan verme hakkımı elimden almıştı en son burç gerzeği
Siz çok değerli ve kıymetli bir üyeydiniz hocam ben de EGE - Ulaşım kısmında aktiftim bir dönem daha sonra oranın da tadı kaçtı bilgilendirici üyeler bir anda uzaklaştı Taci gibi trollere kaldı meydan HABERLER ve SOHBET denen kanser ötesi yerde kaldım ben de. Baktım seçim kaybedilecek gibi bir daha Mart'tan itibaren hiç girmedim. En son kapanıyor başlığında Mete gerzeğine beddua ettim diye o da benim mesaj gönderme hakkımı elimden aldı. Burç bile adam oldu da Mete olamadı maalesef zaten sitenin ölmesinde tüm suç Mete'nin Rüştü Bakmaz gibilerine hak ettiği muammeleyi gösteremedi. Adam bize her türlü iftira ve hakareti ederken muhalifleri sindiriyoruz diye kıs kıs gülüyordu şimdi Telegram'da toplanmış kısır yapıyorlar. Beter olsunlar.

Ben de niye açılmıyor diyorum. Tatildeydim. Kapandığından hiç haberim olmadı.

Hayırlısı olsun. Ama gerçekten çok faydalı bilgilerin olduğu konular da mevcuttu. Onların hatırına yazık oldu. Ekşi sözlükten kat be kat kaliteli bir site idi. Küfür yoktu. Şikayet edildiğinde veya kendileri farkettiğinde siliyorlardı.

AA ben de üyeydim, TAA ne zaman görmüştüm siteyi yaklaşık 10 yıl önce. Ama beni attılar benim 4. veya 5, farklı adla üye olduğum site.
Sitede Koledok Kisti yazılarını okuydum, benim de yazılarım vardı. Bir de Türkiye'deki üniversiteler sayfasına katkı yapıyordum. Güzel oluyordu. Tüh.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı