WP kullanıcılarının sıkıntıları?

Hakan AK

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yaza doğru telefonumu yenileyeceğim ve önce WP sonra Android düşündüm. Şimdi tekrar WP araştırmalarına girdim. Arkadaşlar öncelikle çok oyun delisi bir insan değilim yani telefonda MC5 falan oynamam en fazla yarış oyunları vs.

Sorularıma gelirsek birincisi markette çok sıkıntı çekiyor musunuz? Youtube uygulamaları vs. yok diyorlar bu size eksiklik yaşatıyor mu? Genellikle video izleyen ve internette gezen birisiyimdir.

İkinci sorum ise android kullanıp da (en az 3 ay süreyle) WP ye geçenlere, veya tam tersi. Hangisinin stabilitesi daha iyi? Yani uzun vadeli kullanımda beni en az 3 sene götürür mü WP?

Sorularıma gelirsek birincisi markette çok sıkıntı çekiyor musunuz? Youtube uygulamaları vs. yok diyorlar bu size eksiklik yaşatıyor mu? Genellikle video izleyen ve internette gezen birisiyimdir.
Mağazada sıkıntı çekersin bende senin gibiyim oyun pek oynamam internette gezinirim ama google desteği olmadığı için biraz eksiklik oluyor daha doğrusu çoğu uygulama yapımcıların windows phone'a desteği yok.
İkinci sorum ise android kullanıp da (en az 3 ay süreyle) WP ye geçenlere, veya tam tersi. Hangisinin stabilitesi daha iyi? Yani uzun vadeli kullanımda beni en az 3 sene götürür mü WP?
1 yıl kadar android kullandım bana windows phone daha stabil geldi bilmiyorum belki telefondan kaynaklanıyordur düşük seviyedeydi çünkü.

Lumia 625 ve 525 telefon sahibiyim. Uygulama konusunda eksiklikler var ama günlük kullanım için yeterli seviyede uygulama var. Telefonu aldığım günden beri gelişimi bizzat gördüm.
Google uygulamaları yok. Şart mı bence değil. Microsoft'un Youtube uygulaması var direk siteye yönlendiriyor. Zaten her şey tarayıcı olmuş.
Gmail hesabınız varsa mail uygulamasıyla senkronize ediyorsunuz onda da sorun yok. GDrive için de uygulamalar var. Ama ben şahsen Onedrive kullandığım için indirip denemedim.
Stabilite konusuna gelirsek ben pek sıkıntı çekmedim ama gene de alacaksanız 1gb ram'li modellere yönelin.
Ben şuanda Lumia telefon alacak olsam fiyata göre bu üç model arasından birini seçerim. Lumia 535, 830, 930.

Teşekkürler arkadaşlar cevaplarınız için, sizce Lumia 830 veya 735 alsam beni en az 3 sene idare edebilir mi?

Lumia 625 ve 525 telefon sahibiyim. Uygulama konusunda eksiklikler var ama günlük kullanım için yeterli seviyede uygulama var. Telefonu aldığım günden beri gelişimi bizzat gördüm.
Google uygulamaları yok. Şart mı bence değil. Microsoft'un Youtube uygulaması var direk siteye yönlendiriyor. Zaten her şey tarayıcı olmuş.
Gmail hesabınız varsa mail uygulamasıyla senkronize ediyorsunuz onda da sorun yok. GDrive için de uygulamalar var. Ama ben şahsen Onedrive kullandığım için indirip denemedim.
Stabilite konusuna gelirsek ben pek sıkıntı çekmedim ama gene de alacaksanız 1gb ram'li modellere yönelin.
Ben şuanda Lumia telefon alacak olsam fiyata göre bu üç model arasından birini seçerim. Lumia 535, 830, 930.

Yazın 1000 lira gibi bir bütçem olacak ve 535 altında, 930 ise biraz üzerinde kalıyor. 830 ve 735 modelleri arasından alacağım sanırım WP alırsam.

Eder tabi ki niye etmesin. Önemli olan güncellemeleri almak onda da windows 8 cihazların Windows 10 güncellemesi alacağı haberi geldi. Yani gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Eder tabi ki niye etmesin. Önemli olan güncellemeleri almak onda da windows 8 cihazların Windows 10 güncellemesi alacağı haberi geldi. Yani gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Teşekkürler şu an Lumialara tekrar ısınmış durumdayım. Yorumlarınız için tekrar teşekkürler.

Youtube programı olarak Microsoft'un programı var fakat siteyle bağlantılı .
Tubecast programı var benim de kullandığım yani kısaca Youtube'siz kalmazsın .
Lumia 820 sahibiyim . O kadar düşürdüm kılıf vb koruyucu alet yoktu , ekranın çizilmesi dışında hiç bir sorun çıkmadı . Çok sağlam ve stabil . Windows Phone 8.1 mağazasıda gittikçe güncelleniyor . Bu arada her akşam olmasada 3 günde bir programların güncellenmesi iyi yönde bir işaret .
Ben Lumia serisini seviyorum . Sana da öneririm.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı