WP mi Android mi?

Bir android kullanıcısı olarak windows phone'un bir kaç yıl içinde android'i sollayacağını tahmin ediyorum. Android gibi telefonun donanımını sömüren bir işletim sisteminin uygulama mağazasını her geçen gün geliştiren ve stabil çalışan windows phone karşısında uzun süre ayakta kalamayacağını tahmin etmek zor değil bence. Ancak şuan wp'nin en büyük eksiği Samsung, Sony, Asus gibi firmaların desteğini alamamış olması. Samsung'un windows phone'a geçeceği söylentileri ise son zamanlarda konuşulmakta : Samsung, Windows Phone'a Dönebilir! - Technopat

Bir android kullanıcısı olarak windows phone'un bir kaç yıl içinde android'i sollayacağını tahmin ediyorum. Android gibi telefonun donanımını sömüren bir işletim sisteminin uygulama mağazasını her geçen gün geliştiren ve stabil çalışan windows phone karşısında uzun süre ayakta kalamayacağını tahmin etmek zor değil bence. Ancak şuan wp'nin en büyük eksiği Samsung, Sony, Asus gibi firmaların desteğini alamamış olması. Samsung'un windows phone'a geçeceği söylentileri ise son zamanlarda konuşulmakta : Samsung, Windows Phone'a Dönebilir! - Technopat

Katılmıyorum. Anroid'in ne kadar gelişeceği belli değil.
5.0 ile birlik de sanal makina kalktı. Bu stabillik + performans demek.
Kişisel ihtiyaçlara göre değişse de, zannımca Android şu an piyasanın en iyisi ve uzun bir süre böyle kalacak.

Ayrıca bu gün 400 liralık bir telefonda en son Android deneyimi rahatlıkla yaşıyabiliyorken sistemi sömürüyor demek doğru olmaz.
Diğer işletim sistemlerine göre fazla kullanıyor demek daha doğru olur. Bunun, en büyük sebeplerinden biri; kullanıcıya diğerlerinden daha fazla özellik sunması

Bütçe darsa, wp de olmayan spesifik bir takıntı uygulamanız yoksa ve facebook, twitter, whatsapp vb. kullanıcam arada da oyun oynuyacam diyorsanız kesinkikle windows phone tercih edilmeli.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı