WPF İki Nokta Arasına Rectangle

FurkanBilici

Picopat
Katılım
12 Şubat 2021
Mesajlar
161
Çözümler
3
Yer
İstanbul
Arkadaşlar merhaba, aklımda bir program fikri var. Bir Rectangle'ı ekranda tıkladığım iki nokta arasına nasıl yerleştirebilirim? Bu noktaları iki double üzerinde depoluyorum.
 

bitwise

Kilopat
Sosyal Tayfı
Katılım
22 Mart 2018
Mesajlar
5.358
Makaleler
1
Çözümler
48
2 nokta nasil dikdortgen belirtecek?
Ornegin 2 noktayi dogrusal olarak ayni kosegene yerlestirerek bir "kare" yapabilirsin.
Ilk tikladigin noktayi orijin, ikinci noktayi da yari cap kabul eden bir "cember" olusturabilirsin. ( r ve o belirtmis oluyorsun )
Senin kafandaki dikdortgenin 2 noktadan olusturulabilme geometrisi nedir?
 

Dynamics

Nanopat
Katılım
23 Kasım 2021
Mesajlar
231
Çözümler
23
Yer
İzmir
Bellekte yer alan bir objeden bahsediyorsan kendi özel move tarzı fonksiyonları vardır onu kullanırsın, eğer bir tuval üzerine çizim yapıyorsan, tuvali temizleyip yeni koordinatlara tekrar çizim yaptırmalısın. Eğer koordinatları nasıl hesaplayacağını anlamadıysan x ve y koordinatlarını kendi arasında toplayıp ortalamasını alırsın. bu koordinatlardan rect'in genişlik ve yüksekliğinin yarısını düşersin ortalanır.
 
KS
KS
FurkanBilici

FurkanBilici

Picopat
Katılım
12 Şubat 2021
Mesajlar
161
Çözümler
3
Yer
İstanbul
Evet hepsi işe yarayacak yöntemler ancak yapmak istediğim şey şu: X ve Y si belli olan iki nokta düşünelim rectangle bu iki nokta arasında uzanacak ancak noktalara dokunan kısımları boylarının orta noktası olacak. Yani bu iki nokta arasında bir yol gibi görünecek. Aklıma şöyle bir şey geliyor ben bu iki nokta arasındaki mesafeyi biliyorum. Rectangle bir noktadan başlayacak ve bu mesafe kadar eni olacak. Ancak bu noktada aradaki açıyı bilmem gerekiyor. O açıyı nasıl hesaplayabilirim?
 
Yukarı