Wraith e-sports satın aldığım fareyi iade almıyor

Yanlış bilgi verip ısrar ediyorsunuz. Hiçbir üretici ya da distribütör kendi kafasına göre kanun koyamaz. Ortada kanun var. Tüketici hakları Kanunu'na göre bir alıcı aldığı ürünü 14 gün içerisinde koşulsuz şartsız iade edebilir. THH'ye başvuru sonrası iade kabul edilecektir.

Teşekkürler hocam bende böyle biliyordum zaten. THH'ya başvururken firma adına Wraith e-Sports mu yazmalıyım yoksa gelen kargoda gönderici kısmında yazan firmanın adını mı?

Teşekkürler hocam bende böyle biliyordum zaten. THH'ya başvururken firma adına Wraith e-Sports mu yazmalıyım yoksa gelen kargoda gönderici kısmında yazan firmanın adını mı?
YBM BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİK SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.

Bunu kullanarak yapmalısınız.

Dış ambalajı açılmış ürünlerde koşulsuz şartsız iade kabul edilmez.

Bunu okumanıza rağmen alıp iade etmeye çalışmanız, edemeyince de burada siteyi karalamanız saçma bence. Adamlar vicdanen haklı, kanunen de kovalayın belki paranız çok fazla erimeden alırsınız.

Şu Endgame, Ninjutso, Lamzu gibi markaları keşke daha güzel distribütörler getirse de Connect Game ve Wraith gibi saçma salak firmalardan almak zorunda kalmasak. Tüketici hakem heyetine başvurman en doğrusu olmuş, kimse kendi kafasına göre böyle böyle yaparsanız ürünü almam diyemez.

Bunu okumanıza rağmen alıp iade etmeye çalışmanız, edemeyince de burada siteyi karalamanız saçma bence. Adamlar vicdanen haklı, kanunen de kovalayın belki paranız çok fazla erimeden alırsınız.
Karalama değil ama haklı da değiller. Kanun açık bir şekilde ortada. Eğer iade almayı göze alamıyorlarsa satış yapmayacaklar. Bence bunu bilip iade almamaları daha saçma.

Hocam vicdanen haklı derken? Üründen memnun kalmamam gayet normal bir durum. Ürün elime uymadı ve malzeme kalitesi verdiğim fiyata göre kötü geldi. Bunları satın almadan nasıl bilebilirim? Siteye koyduğun bir yazı ile kanunu değiştirebiliyor isen karşındaki kişiye imza attırarak onu öldürebilirsin bile mantıken. Ve ortada bir karalama yok çok kötü mouse falan da demedim bana uymadı bu kadar basit.

Firmayla bir ton sorun yaşayan ben bile hala olumlu bakıyorum arge yapıyorlar diye. Konu sahibi arkadaş mı karalayacak yani :d?
Ayrıca garantiye mouse gönderiyoruz kendi skatezlerini takıp gönderiyolar üstüne birde yamuk takıp gönderiyolar. Skatez üreten firma niçin yamuk takar? Baştan savma herşeyleri. Kendi ürettikleri cam pedi aldım doğru düzgün zımpara bile yememiş şiş şiş her yeri sallanma yapıyor mousede. Hiç kusura bakmasınlar ürün üretene saygımız var baştan savma iş yapana değil. Her karşılaştığımız soruna vicdanen bakarsak bugünkü durumdan öteye gidemeyiz.

Geçen hafta Ninjutso Sora wierless aldım Wraith'e sportsdan. Mouse hem elime uygun gelmedi hem de fazla hafif geldi. Bu yüzden iade etmek istiyorum fakat iade almıyorlar kutusu açıldığı için. Yasal hakkım olduğunu ve tüketici hakem heyetine başvuracağımı söylediğimde ise aynen böyle yazdılar:
"Yasal politikalar gereği 14 gün içerisinde paketi açılmış ürün koşulsuz şartsız iade kabul edilmez ibaresi ile satışa sunulur. Satın alım yapan kullanıcı bu satın alımı onayladığında bu politikayı kabul etmiş olur. Bunun haricinden 6502 tüketicinin korunması hakkında Kanun'un cayma hakkı da 14 gün içerisinde paketi açılmamış ürünleri firmanın zorunlu olarak kabul etmesidir. "
İade hakkım bulunuyor mu yoksa dedikleri doğru mu?
Kendi kafalarına göre sözleşme yazmış olmaları yasayı çiğneyebilecekleri anlamına gelmiyor.
Bak dostum bütün sitelerin kendisine özel iade politikası var ve sen o ürünü satın aldığın zaman kabul etmiş oluyorsun artık anladın mı?
Canım kardeşim, hiçbir site sözleşmeye koydu diye yasaya karşı gelemez. Böyle bir dünya yok. Hiçbir satın alım sözleşmesi kanunu delemez. Birisi bunu imzaladı kabul etti diye de iade hakkı bitmez. Israrla yanlış bilgini doğru diye kabul ettirmeye çalışıyorsun. Yapma.

Hocam vicdanen haklı derken? Üründen memnun kalmamam gayet normal bir durum. Ürün elime uymadı ve malzeme kalitesi verdiğim fiyata göre kötü geldi. Bunları satın almadan nasıl bilebilirim? Siteye koyduğun bir yazı ile kanunu değiştirebiliyor isen karşındaki kişiye imza attırarak onu öldürebilirsin bile mantıken. Ve ortada bir karalama yok çok kötü mouse falan da demedim bana uymadı bu kadar basit.
Zaten mesafeli satış sözleşmesi denilen şey de bunun için var. Ürünü görmediğin, denemediğin için eline ulaşınca memnun kalamayacağın için bu iade hakkın var zaten. Bu kanunun amacı bu zaten.

Kanunen sonuna kadar haklısın. Savaşını ver.

Merhaba,

Konuya ilişkin resmi cevabımız aşağıdaki gibidir;

"14 gün koşulsuz şartsız iade" TKHK kanun maddesinin yanlış yorumlanması sonucu oluşan bu durumun ilk olarak tüketiciyi mağdur ettiğini savunmaktayız. Wraith Esports kutusu açılmış ürünleri iade almadığı için, mağzamıdan satın aldığınız ürünlerin açılıp bir başka müşteri tarafından denenmiş veya kullanılmış olma olasılığı da ortadan kalkmış oluyor.

Eğer ürün kutusu açılmamış ve mührü bozulmamış bir durumda bize 14 gün içerisinde iade edilirse, sorunsuz bir şekilde iade kabul ediyoruz.

11 Kasım 2023 tarihinde, bu ilkemizde o kadar kararlıyız ki gümrük kontrolü sırasında mührü bozulan ürünler dahil kutusu açılmış hiçbir ürünü satışa sunmuyoruz.

Ayrıca, aşağıdaki yönetmelik maddesini de sizlerle paylaşmayı faydalı buluyoruz:

“Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin Cayma hakkının istisnaları başlıklı 15. Maddesinde cayma hakkının kullanılmayacağı sözleşmeler ayrıntılı olarak belirtilmiştir. İlgili madde de “Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler” için Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketicinin cayma hakkının kullanılmayacağı açıkça belirtilmiştir. Ayrıca, yine internet sitemiz üzerinde de, ürünün satış linkinin bulunduğu sayfada tüketicinin cayma hakkından faydalanamayacağına ya da hangi koşullarda cayma hakkını kaybedeceğine ilişkin ön bilgilendirme yazısı da mevcuttur.

Yeni konular

Geri
Yukarı