Wraith Prism 5600X'e yeterli olur mu?

mrbrainn06

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, AMD Ryzen 5600X işlemci almayı düşünüyorum. Soğutmak için AMD Wraith Prism işlemci soğutucu yeterli mi? Yeterli ise anakartıma uyumlu olur mu? B450M-A Pro Max

CPB falan kapatmadan hava akışı iyi kasayla kaç derecelerde dolaşır hocam tahmini?
Kasanın bulunduğu yere, kasaya, oda sıcaklığına; kısacası pek çok şeye bağlıyken sıcaklık tahmini yapmak zor.

Stok halde oyunlarda 55-65 derece arası dolaşır. Ben 4.7 GHz ve biraz UV ile 50 derece civarında tutabiliyorum.
Çok iyiymiş valla. 12600KF düşünüyordum. Anakarttan tut soğutucuya çok masraf çıkıyor hocam. R5 5600X tabanlı sistem düşünüyorum şu an. Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Merhaba 2 gün önce aldım ben 5600x oyundayken 70-80 arası gidip geliyor. Kasa kapağı kapalıyken 80 üstüne çıkıyor 85'i bile gördüm. O yüzden kasa kapağı açık kullanıyorum ama böylede çok toz giriyor. Ne yapacağımı bilmiyorum açıkçası. Kasayı mı değiştirmem gerekiyor. Corsair 200r var kasa olarak. Arkada egzos fanı olarak akasa viper var 1200 rpm de dönüyor. Önde de bir tane fanım var bir de işlemcinin fanı var toplam 3 fan var kasa içinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı