Wraith Prism Adreslenebilir RGB Sorunu

• Konuyu başlatan Wero
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 7B
W

Wero

Ziyaretçi
Wraith Prism soğutucumun çalışması için CPU_FAN kısmına kablosunu taktım. Bunda bir sorun yok. Ama soğutucunun etrafındaki şeritlerin rengini ayarlayamıyorum. Kendi kafasına göre renk değiştiriyor. RGB kablolarının birisi işlemci soketinin hemen sol altındaki kısıma takılı diğeri ise anakartın en altında bulunan USB kısmına takılı. Fanın renginde bir sorun yok ama şeridin rengini ayarlayamıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum :)

Anakartınızın marka modeli nedir ?
USB kablosunu çıkarıp sadece RGB Header pinine takın.
Anakartınıza ait olan RGB Led programından deneyin.
MSI için: MSI Mystic RGB Led.
Asus için: Asus AURA Sync.
Gigabyte için: Gigabyte RGB Fusion.
Asrock için: Asrock PolyChrome Sync.

Anakartınızın marka modeli nedir ?
USB kablosunu çıkarıp sadece RGB Header pinine takın.
Anakartınıza ait olan RGB Led programından deneyin.
MSI için: MSI Mystic RGB Led.
Asus için: Asus AURA Sync.
Gigabyte için: Gigabyte RGB Fusion.
Asrock için: Asrock PolyChrome Sync.

Anakartım X470 AORUS Gaming 5 Wi-Fi. RGB Fusion üzerinden ayarlıyorum ama yine kendi dünyasında geziyor. Birazdan RGB Header pinine takmayı deneyeceğim. Sonucu bildiririm.

@Silinen üye hocam maalesef anakart üzerinde USB portu yapısında başka port bulunmuyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski bir konu ancak araştıranlar için cevap olabilir bu yüzden yazıyorum. Prism soğutucunun fan kablosunu CPU_FAN kısmına takıyoruz. Kutu içerisinden çıkan 2 adet kablomuz daha var. Eğer AMD'nin RGB yazılımı ile kontrol etmek istiyorsanız 2 kablodan sadece bir tanesini takacaksınız, diğerini kutuya geri bırakabilirsiniz. Şöyle yapıyoruz; soğutucuya giren tarafı küçük olan yani ucunda USB yazan kabloyu önce soğutucuya, sonra anakart üzerindeki USB_5 veyahut USB yazan kısmına takıyoruz. Artık AMD'nin Cooler Master programı ile RGB kontrolü yapabilirsiniz.

Eski bir konu ancak araştıranlar için cevap olabilir bu yüzden yazıyorum. Prism soğutucunun fan kablosunu CPU_FAN kısmına takıyoruz. Kutu içerisinden çıkan 2 adet kablomuz daha var. Eğer AMD'nin RGB yazılımı ile kontrol etmek istiyorsanız 2 kablodan sadece bir tanesini takacaksınız, diğerini kutuya geri bırakabilirsiniz. Şöyle yapıyoruz; soğutucuya giren tarafı küçük olan yani ucunda USB yazan kabloyu önce soğutucuya, sonra anakart üzerindeki USB_5 veyahut USB yazan kısmına takıyoruz. Artık AMD'nin Cooler Master programı ile RGB kontrolü yapabilirsiniz.
Ben bir türlü Wraith Prism uygulamasını açamıyorum. RGB aydınlatmayı kapatmak istiyorum ama program soğutucuyu görmüyor. Dediğin gibi yaptım tek kabloyu taktım F_USB2 soketine ama yine görmedi. Anakart (Gigabyte RGBFusion) üzerinden renkler az da olsa kontrol edilebiliyor ama aydınlatma kapatılamıyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    52,8 KB · Görüntüleme: 134
Ben bir türlü Wraith Prism uygulamasını açamıyorum. RGB aydınlatmayı kapatmak istiyorum ama program soğutucuyu görmüyor. Dediğin gibi yaptım tek kabloyu taktım F_USB2 soketine ama yine görmedi. Anakart (Gigabyte RGBFusion) üzerinden renkler az da olsa kontrol edilebiliyor ama aydınlatma kapatılamıyor.
Aynı sorunu ben de yaşadım, ya fan içerisinden çıkan kablolardan yanlış olanı taktınız ya da kabloyu taktığınız anakart girişi yanlış.

Bağlantılar ben de şu şekilde;
408455

Anladığım kadarıyla siz GRBW yazan kabloyu takmadınız ve sorun çözüldü. Ben denedim ama olmadı. Anakart üzerinde F_USB 2'ye değil de F_USB 1'e takıp denesem fark eder mi acaba? 🧐 Eve gidince birde öyle deneyeyim bakalım belki çalışır.

Bağlantılar ben de şu şekilde;
Eki Görüntüle 408455
Anladığım kadarıyla siz GRBW yazan kabloyu takmadınız ve sorun çözüldü. Ben denedim ama olmadı. Anakart üzerinde F_USB 2'ye değil de F_USB 1'e takıp denesem fark eder mi acaba? 🧐 Eve gidince birde öyle deneyeyim bakalım belki çalışır.

Hocam çözebildiniz mi? Bende pervane rgb sini kontrol edebiliyorum ama yuvarlak şerite hiçbir müdahale de bulunamıyorum. Kafasına göre renk değiştiriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı