Çözüldü Wraith Prism bacağı nasıl çıkarılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LEFT

Hectopat
Arkadaşlar, Wraith Prism soğutucu çıkarmam gerekiyor. Bir bacağı çıktı, diğer bacağı ise çıkmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

IMG_20230809_194333.jpg

Son düzenleme:
Çözüm
Arkadaşlar, işlemcinin yapışma ihtimalinden dolayı yukarı çekmiyordum. 1 yıldır termal macun yenilemedim, dolayısıyla işlemci yapışık değilmiş, çektim çıktı.

Sistemi biraz çalıştırıp az ısınınca kapatıp o şekilde macunu biraz yumuşatabilirsiniz. Daha rahat çıkar. Ayrıca yukarı doğru değil de vida veya bacakları açtıktan sonra soğutucu bloğu hafifçe saya sola doğru döndürerek de macunu yumuşatabilir ve rahatlıkla çıkaraiblirsiniz.
Hocam, çıkan bacağın olduğu tarafı, çıkmayan tarafa doğru biraz ittirip denerseniz, çıkmayan taraftaki çentik bir miktar zorlamayla kurtulur oradan. Eski fanımda ben anlattığım şekilde çıkartıyordum.

Arkadaşlar, işlemcinin yapışma ihtimalinden dolayı yukarı çekmiyordum. 1 yıldır termal macun yenilemedim, dolayısıyla işlemci yapışık değilmiş, çektim çıktı.

Sistemi biraz çalıştırıp az ısınınca kapatıp o şekilde macunu biraz yumuşatabilirsiniz. Daha rahat çıkar. Ayrıca yukarı doğru değil de vida veya bacakları açtıktan sonra soğutucu bloğu hafifçe saya sola doğru döndürerek de macunu yumuşatabilir ve rahatlıkla çıkaraiblirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam macunu yeniledim ama şimdi de fanın bacağını takamıyorum.
Bu sefer, ekran kartını çıkartmanız lazım. Ekran kartı tarafı sona bırakın ki oradaki boş alandan güç uygulamak daha kolay. Önce kasanın üstüne gelen tarafı oturtun, ekran kartı taraftan güç uygulayarak, bir yandan da soğutucu bloğu takacağınız tarafa doğru bastırarak deneyin. Aşırı güç uygulamayın ki işlemci yuvasına, pcb ye zarar gelmesin.

ABu sefer, ekran kartını çıkartmanız lazım. Ekran kartı tarafı sona bırakın ki oradaki boş alandan güç uygulamak daha kolay. Önce kasanın üstüne gelen tarafı oturtun, ekran kartı taraftan güç uygulayarak, bir yandan da soğutucu bloğu takacağınız tarafa doğru bastırarak deneyin. Aşırı güç uygulamayın ki işlemci yuvasına, pcb ye zarar gelmesin.
Hocam ekran kartı tarafının mandalı aşağıya inmiyor.

Geri
Yukarı