Çözüldü X3440 OC yapmadan GTX 750'yi besleyebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Darboğaz yapmaz, rahatlıkla besler, sorunsuz kullanabilirsiniz.

NOT: 750Ti bile besler. Hatta RX560'ı bile.
H55 kart ile ne kadar overclock yapılabilir bilmiyorum Özellikle Esonic H55 bildiğim kadarıyla bayağı kötü bir anakart. Bilmediğim için de yardımcı olamıyorum. Sistemi kurduktan sonra BIOS SS atarsanız yardımcı olabilirim. Şu anda farklı bir konuca X3440'a OC yaptırıyorum :)

@Murat Yoldaş O çözünürlükte o donanım ile ne kadar FPS alırsınız kestiremiyorum. İsterseniz elimdeki 4GHz X3440 ve RX570 ile test yapabilirim. (istediğiniz çözünürlükte)

@Murat Yoldaş 1024*768 çözünürlükte en düşük ayarlarda atölyedeki Benchmark Map'inden test yaptım. Ortalama 309 FPS sonucu verdi. Sizin kartınız ile nasıl olur bilemiyorum. GTX750 benim kartımdan 3-4 kat felan daha güçsüz bir kart. Kestiremediğim için yanlış bilgi vermek istemiyorum. Üstelik benim X3440 şu an 4GHz'de çalışmakta.

@Murat Yoldaş 1024*768 çözünürlükte en düşük ayarlarda atölyedeki Benchmark Map'inden test yaptım. Ortalama 309 FPS sonucu verdi. Sizin kartınız ile nasıl olur bilemiyorum. GTX750 benim kartımdan 3-4 kat felan daha güçsüz bir kart. Kestiremediğim için yanlış bilgi vermek istemiyorum. Üstelik benim X3440 şu an 4GHz'de çalışmakta.
Ben q9550 ile 200 ile 100 arası hiç sabit olmayan FPS ler alıyorum yer yer 250 de oluyor ama hiç sabit değil düzgün bir işlemci ve oc ile 144 sabit bir FPS alırım diye umuyorum.

Stabil 4GHz yaptım, RX570'e yetmiyor. Ancak oyun zevkim baltalanmadan BF1 oynayabiliyorum bu da var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam donanım arşivinin videosunda rx580 e yetiyor diyordu. Sizin yetmiyor dediğiniz acaba işlemci ile alakalı mı yoksa anakart ram ile alakalı mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam donanım arşivinin videosunda rx580 e yetiyor diyordu. Sizin yetmiyor dediğiniz acaba işlemci ile alakalı mı yoksa anakart ram ile alakalı mı?
Oyundan oyuna değişiyor hocam. BF1'de bazı maplerde mesela ağlıyor ayar açınca. Tüm grafikleri LOW yapınca ancak apakıcı oluyordu. Nitekim PubG için de öyle. Ayarları orta bile yapsam kasıyor 60-70 lere düşüyor ama LOW yapınca 100lere çıkıyor ve akıyor oyun. İşlemcim zaten %90-100 lerde LOAD giriyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı