X3440 overclock nasıl yapılır?

Hocam peki bende OEM RX 460 var. Ekran kartına overclock yapabilme şansım var mı?
MSI Afterburner üzerinden abartmayacak şekilde yaparsın. Hatırladığım kadarıyla 22 Şubat 2021'de bir konu açmıştın sisteminden cızırtı sesi geliyordu onu çözebildin mi?

MSI Afterburner üzerinden abartmayacak şekilde yaparsın. Hatırladığım kadarıyla 22 Şubat 2021'de bir konu açmıştın sisteminden cızırtı sesi geliyordu onu çözebildin mi?
Çözdüm cızırtı sesini.
MSI Afterburnerden nasıl yapacağım hangi değerleri yükseltmem lazım?

Çözdüm cızırtı sesini.

MSI Afterburner'den nasıl yapacağım hangi değerleri yükseltmem lazım?

Azar azar Core Clock ve Memory Clock değerini yükseltmeniz yeterli. Çok potansiyeli var mı bilmiyorum OEM'in soğutması ne kadar dayanır bilemem 5-10 Mhz artırarak başlayın.

Azar azar Core Clock ve Memory Clock değerini yükseltmeniz yeterli. Çok potansiyeli var mı bilmiyorum OEM'in soğutması ne kadar dayanır bilemem 5-10 Mhz artırarak başlayın.
Core Clock ve Memory Clock orantılı mı artırayım. Örneğin CC yi 20 artırdım MC yi de mi 20 artırmam lazım?

Core Clock ve Memory Clock orantılı mı artırayım. Örneğin CC yi 20 artırdım MC yi de mi 20 artırmam lazım?
Yavaş yavaş deneyin ikisini öyle artırın ha ikisi birbirine bağlı değil bir tanesi 20 artabilirken diğeri 50 de kaldırabilir O.C bir deneme işidir bunu da deneyerek bulursunuz her silikonun kalitesi aynı değil sonuçta.

Geri
Yukarı