Çözüldü X3440 sistem donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gokberk_DRY

Hectopat
Makaleler
9
Yer
Antalya
Bu sorun bana aylar öncesinde oluyordu, sonra kendiliğinden düzeldi ama şimdi tekrar başladı. Olay görüntüleyici raporunu aldım. Bilgisayar aniden donuyor ve yanıt vermiyor, yeniden başlatma tuşuna basıyorum normalde anında yeniden başlatması gerekirken 5 saniye içinde yeniden başlatıyor. Bilgisayar sonra kapanıyor, 5 saniye sonra tekrar açılıyor. Normalde yeniden başlatma tuşuna bastığım zaman anında yeniden başlardı, sorunu pek anlamış değilim.
  • MSI Radeon R7 250 ocv1 2 GB
  • Intel Xeon X3440
  • 4x2 8 GB DDR3 1600 MHz
  • 120GB SSD.
@Enes3078 hocam yine aynı mavi ekran hatasını aldım MEMORY_MANAGEMENT, bilgisayarı formatladığım için sizin yaptığınız ayarlar gitmiş. Bunları tekrar nasıl yaparız?
@Enes3078 hocam bilgisayar indirme yaparken yine mavi ekran hatası aldım.
@Enes3078 hocam bilgisayar kafayı yemeye başladı, virüs şüphesi ile virüs taraması yapıyorum Kaspersky ile. DISM ve SFC rehberini uyguluyorum.
@Enes3078 bilgisayarı yeniden başlatırken yine mavi ekran hatası.
@PanzerTR Hocam siz bakar mısınız?

Son düzenleme:
Çözüm
PTE'in disklerle alakalı olduğu söylenmiş.

SATA bağlantılarını kontrol eder misin? Mümkünse portu veya kabloyu da değiştirebilirsin.
SATA sürücülerini güncelle.

Mevcut depolama diskinize HD Tune ile bir "error scan" yapın. "Quick scan" kapatarak yapmalısınız testi.
SSD varsa Hard Disk Sentinel ile SMART değerlerini paylaşın.
Bellek testi yaptınız mı? O kadar konu açmışsınız, bir zahmet yapmışsınızdır ama göremedim.

Bellek testi yaptınız mı? O kadar konu açmışsınız, bir zahmet yapmışsınızdır ama göremedim.

Çok yaptım, hata bulmuyor.

Sanal bellek kapat.

Ayarlar -> Hakkında -> Gelişmiş Sistem Ayarları -> Gelişmiş ->Performans sekmesinden "Ayarlar" -> Gelişmiş -> Sanal Bellek -> En üstteki tiki kapatın -> Yeniden başlatın sistemi -> Tiki tekrar açın -> Tekrar yeniden başlatın.

Sanal bellek kapat.

Ayarlar -> Hakkında -> Gelişmiş Sistem Ayarları -> Gelişmiş ->Performans sekmesinden "Ayarlar" -> Gelişmiş -> Sanal Bellek -> En üstteki tiki kapatın -> Yeniden başlatın sistemi -> Tiki tekrar açın -> Tekrar yeniden başlatın.

1920 MB iyi midir?

1630151589800.png

Yeni konular

Geri
Yukarı