X3440 sistem yeniden başlatılıyor

Papiko

Hectopat
Arkadaşlar merhabalar, sistemimi geçtiğimiz günlerde çalıştırmaya başladığımda bir gün pat diye 1 saniyede bir sistemi açar açmaz saniyelik restart atıyordu sonsuza dek, bir bilgisayarcının yeni bir PSU denemesiyle oluşan sorunun devamıyla PSU arızası olmadığına emin olmuştuk. Bu bir anakart arızası diye düşünmeye başlarken bugün elimde olan yedek işlemciyle denememde sistemin 1 saniyede restart atmaması BIOS ekranını geçmesi fakat Windows ekranına gelince reset atmasıyla işlemcimden şüphelenmeye başladım .

Yine reset atmış sorun çözülmemiş ki diyeceğinizi biliyorum fakat elimde macun olmamasından kaynaklı macunsuz koydum işlemciyi yuvaya ve macunsuz şekilde açmaya çalıştım. Sonuç olarak sizce benim sistemimin sorunu anakartta mı yoksa işlemcide mi?
Cevaplayan herkese teşekkür ediyorum...

Devamlı reset attığında takılı olan işlemci Xeon X3440, Windows ekranından sonra reset attıran i5 işlemci...

Tüm sistem bileşenlerini değiştirmeyi deneyin BIOS'a erişebiliyor iseniz donanımların çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz. İlk olarak RAM'lerden başlayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı