X3440 sistemde neler yenilenmeli?

Mordacaix

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımı yeniledim parçalar elime ulaşmadı bu süreçte işlemcim Intel i530'du ve 4 GB RAM'im vardı.
Sistemimi yeniledim bir nevi yeni sistemim;
-Anakart Intel h55.
-Ekran kartı AMD Radeon R7 240 2 GB.
-8 GB RAM DDR3 1333MHz.
-Xeon X3440 işlemci.
Bu sistem bana güncel oyunları düşük ayarlar dahi olsa oynatır mı ileride 120GB SSD alacağım onu eklemeyin.

Güncel oyunlardan kastınızı anlamadım ama, bence en azından RX 550-560 gibi bir ekran kartı olsa iyi olurdu. R7 ile yeni oyunlarda verim alamazsınız diye düşünüyorum. SSD de sistem SATA3 olmadığı için yarı performansta çalışacaktır. İmkânınız varsa elden çıkarmanızı öneririm sistemi.

Bu işlemcilerde AVX uzantıları olmadığı için maalesef en az AVX-2 isteyen çok güncel oyunları (genellikle 2020 sonrası ağır oyunları) oynatamıyorlar. Ekran kartı falan yükselteceksen aklında bulunsun.

Zamanında herkese Xeon işlemcileri önerirdim, hatta kendim bile kullandım yıllarca. Fakat bu sebepten dolayı Xeon devrinin geçmeye başladığını düşünüyorum.

Bu işlemcilerde AVX uzantıları olmadığı için maalesef en az AVX-2 isteyen çok güncel oyunları (genellikle 2020 sonrası ağır oyunları) oynatamıyorlar. Ekran kartı falan yükselteceksen aklında bulunsun.

Zamanında herkese Xeon işlemcileri önerirdim, hatta kendim bile kullandım yıllarca. Fakat bu sebepten dolayı Xeon devrinin geçmeye başladığını düşünüyorum.

Valorant oynatır mı yüksek FPS'lerde.

GTA Online, Battlefield 1 gibi yüksek işlemci gerektiren oyunlarda biraz geri kalıyor fakat fena değil. Tabii RAM 16 GB varsayarak konuşuyorum. 8 GB ile can çekişiyor.

Ben işlemciyi yeniledim daha elime gelmedi bundan önceki işlemcim Intel i3 530 ve RAM almadan önce 4 gbydi şimdi 8 GB ve hocam ben bu sistemle GTA 5 orta grafiklerde 4 defa bitirdim kasma donma olmadan umarım şimdiki işlemcim ve RAM ile daha iyi olur(RAM 8 GB)

Geri
Yukarı