X4 860K vs FX 6300 vs FX 6350

FX 6300 alman daha iyi olur. Ancak o kart içinde iki işlemci de yeterlidir. 860K'da alsan işini fazlasıyla görür. FX 6300 alırsan ilerde FX 8300, 8350, 8370 modellerine geçiş yapabilirsin, 860K alırsan FX 6300 modeli gibi işlemci güncelleme yapman kolay değil. Çünkü FM2+ soketli destekleyen işlemciler piyasa da az.

Anladım Hocam. X4 860K' nın bana yeteceğini biliyorum. Fakat ekran kartımdan daha iyi performans almak istiyorum. İşlemcinin gücünü ve performansını önemsiyorum. Üretim teknolojisinin 32nm olması korkutuyor. Bir de çok eski diyorlar. Ayrıca soğutucusu da iyi soğutuyor mu bilmiyorum.

5 yıllık bir işlemci neredeyse. 2012 yılında piyasaya sürülmüş bir model. Kutudan Wraith soğutucu gelirse senin için iyi olur. 32 NM'ye sahip olması da rakibi İntel işlemcilere göre daha fazla güç tüketiyor ve daha fazla ısınıyor.

İ3 6100 alamaz mısın?
Çok haklısınız. Özellikle monitör olmadığı için sıkntı çekiyorum. İ3 6100 alınca anakart ve ram da değişiyor. Dolayısıyla fiyat artıyor. Amd toplayacağız artık. :D

5 yıllık bir işlemci neredeyse. 2012 yılında piyasaya sürülmüş bir model. Kutudan Wraith soğutucu gelirse senin için iyi olur. 32 NM'ye sahip olması da rakibi İntel işlemcilere göre daha fazla güç tüketiyor ve daha fazla ısınıyor.
Dediğiniz gibi eski bir işlemci. Eski olması X4 860K' dan daha kötü performans vermesi anlamına mı geliyor ? (Ben öyle düşünüyorum.)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aslında G4400 alabilirsin. Yükseltme şansın var ve 860K'ya göre daha iyi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aslında G4400 alabilirsin. Yükseltme şansın var ve 860K'ya göre daha iyi.
Onu da düşündüm. Bu sefer de iki çekirdekli olması biraz tedirgin etti.

Bana kalırsa biraz sabret bütçeni biraz daha artır, eğer ilerde upgrade yapacaksan zaten kesinlikle skylake topla. Ha yok arkadaş ben şuan bir sistem toplayıp onu öldüresiye kadar kullanmak istiyorum diyorsan X4 860K al. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı