X5460 Format Atarken Siyah Ekran

Tunay04

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Geçen gün Windows Update olurken bilgisayar kapandı ve Windows bozuldu. Ben de format atayım dedim. Boot menüsünden format USB'sini seçtim ve format atma ekranına gelip bütün dosyaları sildim, sildikten 2-3 dakika sonra mavi ekran yedim. Ben de bir daha açtım ve format atmayı denedim ama bu sefer USB'yi seçince 1 saniyeliğine Windows logosu gözüktü (açılışta UEFI olmayan Windows'larda gözüken) sonra siyah ekranda sol üstte tire işareti olan bir ekran geldi. Biraz araştırdım ve USB'nin içindeki dosyaların bozulmuş olabileceğini öğrendim ve bir tane daha format USB'si hazırladım ama yanlışlıkla UEFI bir format USB'si hazırlamışım bu sefer Windows logosu hiç gelmedi ve direkt o siyah ekranda kaldı. Sonra biraz daha araştırıp yaptığım hatayı anladım ve UEFI olmayan format USB'sini hazırladım ve denedim. Bu sefer de 1 saniyeliğine Windows logosu gözüktü ve siyah ekranda kaldı bende biraz daha araştırdım ve bir yerde USB'nin sorunlu olabileceğini okuyup başka bir USB denemeye karar verdim. Ama önce başka bir bilgisayarda da deneyeyim ve emin olayım dedim. Ve denediğimde çalışıyordu. Ben yine de başka USB'yle denedim ve yine alnı şey oldu 1 saniyeliğine Windows logosu gözüktü sonra siyah ekran geldi bu USB'yi de başka bilgisayarda denedim ve çalışıyordu.

Ne olmuş olabilir diye internette araştırdım ama hiçbir şey bulamadım. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

Sistemim;

İşlemci: Intel Xeon X5460
Anakart: ASUS P5G41T-M LX V2
RAM: Kllisre DDR3 2x4GB 1333MHz.
Ekran kartı: ASUS GTX750 Ti
SSD: Samsung 870 EVO 1TB
HDD: Seagate Barracuda 1TB
İşlemci soğutucu: Dark Freezer X94RD
Kasa: Corsair iCUE 220T Airflow

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı