X550JK GTA 5 Performans Testi - GTX850M

PC oyuncularının son göz ağrı GTA 5'i X550JK'da test ettim. Genel olarak optimizasyonun iyi olduğunu söyleyebilirim. GTX850M ile Very High ayarlarda akıcı bir şekilde oynayabilmek mümkün. 35-70 FPS aralığında stabil sayılabilecek bir performans göz önüne seriliyor. Oyunu problemsiz bir şekilde oynamak için 4GB RAM eklemenizi tavsiye ediyorum. (Videoda görüldüğü üzere 6-7 GB RAM tüketiyor, tabii ki grafik ayarlarını düşürerek bu değer aşağı çekilebilir.)

X550JK Özellikleri; (Sonradan 8 GB RAM ve SSD eklemesi yapılmıştır.)

• Model: Asus X550JK-XO012D
  • İşlemci / CPU: Intel Core İ5 4200H 2.8GHz TB: 3.4GHz
  • Ekran Kartı / GPU: Nvidia GTX850M - 2GB GDDR3
  • Bellek / RAM: 12GB DDR3 1600MHz CL11
  • Depolama / HDD: Samsung 840 EVO 120GB SSD
Diğer oyunlar için: ASUS X550JK Oyun Testleri

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Her şey mükemmel fakat CPU ısı değerleri dikkatimi çekti, en son ne zaman temizlediniz? Diğer oyunlarda durum bu şekilde mi yoksa sadece GTA V oyununda mı bu kadar ısınıyor ? Yoksa bu kadar ısınmıyor bende.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı alalı çok olmadı. Temizleme gereği duymadım. Kalorifer peteğinin dibinde çektim videoyu, etkisi olmuştur.

Bende de aynı model var. Hangi güç seçeneğinde kullanıyorsun acaba? Ben yüksek performansta Turbo Boost'u kapatıyorum. Etkisi belli oluyor ısıda.

Isıda etkisi belli olduğu gibi performansta da belli oluyor.
Yüksek performansta kullanıyorum, ayrıca BIOS'ta bulunan tasarruf modu da kapalı.

Çok teşekkürler, içimi ferahlattınız :)
SSD'yi nereye taktınız ve oyunu SSD'ye mi kurdunuz? Bende yakın zamanda SSD, RAM ve bir GTA V almak istiyorum ve aynı modele sahibim :)

HDD'yi çıkartıp SSD'yi taktım, SSD'ye kurulu.

Merhaba, öncelikle böyle bir inceleme yapıp paylaştığınız için kendi adıma teşekkür ederim.
Size 3-4 sorum olacak.
300 lira bütçem var, aynı model notebooktan kullanıyorum. Acaba 120 GB Kingston SSD ve 4 GB Kingston 1600MHz RAM mi alsam?
Yoksa sadece 8 GB 1600MHz Kingston RAM mi alsam?
Eğer SSD alırsam DVD ROM yerine takmayı düşünüyorum, sizin fikriniz nedir?
Sadece 4 GB RAM alsam SSD almasam nasıl olur sizce?
Öneriniz nedir?
Cevabınızı bekliyorum.

Yine @Asım Demir cevaplar fakat tavsiye vermek isterim; SSD muhakkak alın. Çünkü HDD'miz çok kötü ve oyun açılışında sıkıntı çıkabileceğine inanıyorum. Şu an 4 GB ilave RAM yeterli olacaktır diye düşünüyorum ama illa 8 GB eklemek isterseniz biraz para biriktirebilirsiniz.
Bu arada @Asım Demir HDD'yi nasıl kullanıyorsun? Bunları hiç bilmediğimden soruyorum, cahilliğime verin. Şimdiden teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı