X550LB Yosemite Ses Sorunu

burak cömert

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ne yaparsam yapayım bilgisayardan ses çıkmıyor. İlk önce VoodooHDA'yı yükledim "No VoodooHDA Devices Detected" hatası aldım. VoodooHDA.kext dosyasına deviceID ekledim. Oturum açma ögelerine VoodooHDASettingsLoader'i ekledim. Fakat sonuç hüsran bilgisayardan ses çıkmıyor.

Bilgisayarım;
  • Asus 550LB-XO115H
  • İ5-4200U
  • 8GB RAM
  • NVİDİA 740M
  • Ses kartım Realtek alc233

Ekran Resmi 2015-07-12 15.00.29.png

MAC OSX 10.10.1 kurdum. ALC Codec nasıl kurulur rehber var mı?

2 Gündür 3-4 defa sistemi baştan kurdum."audio_CloverALC-110-master" ve APPLEHDA.kext indirdim kurdum hala ses çıkmıyor. Unibeast'teki driverlarda alc 233 yok. Teamviewer ile bağlanırsanız çok memnun olurum.

Ne yaparsam yapayım bilgisayardan ses çıkmıyor. İlk önce VoodooHDA'yı yükledim "No VoodooHDA Devices Detected" hatası aldım. VoodooHDA.kext dosyasına deviceID ekledim. Oturum açma ögelerine VoodooHDASettingsLoader'i ekledim. Fakat sonuç hüsran bilgisayardan ses çıkmıyor.

Bilgisayarım;
  • Asus 550LB-XO115H
  • İ5-4200U
  • 8GB RAM
  • NVİDİA 740M
  • Ses kartım Realtek alc233

Eki Görüntüle 86785
kardeş bende bu sorunu yaşamıştım multibeast ile voodoohda'nın ilk versiyonunu kurdum sorun çözülmüştü bir dene istersen.

3 saattir applehda.kext duzenlemeye ugrasiyorum ve yaptim fakat boot args'a "kext-dev-mode=1" komutunu eklemem gerekiyor, bunu eklediğimde bilgisayar açilmiyor.

@Silinen üye in dediği gibi en eski sürümü kurduğumda ses çikmaya basladi. Ses arada hışırdıyor ama en azindan ses çıkıyor.

Hepinize teşekkür ederim.

Multibeast üzerinden sorun çıkarıyor. Doğrudan internetten indirince sorun olmuyordu.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı