Çözüldü X555YI VRAM Kaç GB?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

resul_256

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Asus X555YI marka model bilgisayarımı 2 GB VRAM olarak satın aldım. Ancak şuanda birçok program ve CMD ekranı ile baktığımda 4 GB VRAM olarak görünüyor ve sisteme 3 GB VRAM verdiği yazıyor. Ancak aldığım mağaza bana 2GB VRAM olarak sattı. Herhangi çözüm yolu var mı veya itiraz etme ihtimalim var mı? (3-4 yıllık bir oyuncu bilgisayarı) Şimdiden teşekkürler.
15955424603108988202544908451178.jpg

Çözüm
Bunlardan 1 Tanesi 1GB VRam olarak gözüküyor. Diğeri ise 2GB VRam olarak gözüküyor.
Tamam, o zaman sorun ne? Satıcının dediği gibi 2 GB VRAM var.

Bir de benim anlamadığım Aygıt Yöneticisi altında gözüken kart nasıl oluyor da DxDiag'da gözkümüyor...

GPU-Z ile gerçek VRAM değerlerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca CPU-Z de 4 GB yazmaz. Fiziksel VRAM ne ise onu yazar:

1595544821464.png
İşlemcinin görüntü işleyicisinin özelliklerine bakıyor olabilir misiniz? DxDiag'da yukarıda bulunan sekmeler kısmında "Ekran, Oluşturucu" gibi seçenekler varsa diğerine de bakabilir misiniz?

Son düzenleme:
Zannedersem VRAM'iniz 4 GB değil 1GB. Toplam bellek 4 GB, VRAM değil aynı R5 ekran kartı bende de vardı.

Tam emin değilim ama galiba yanlış yere bakıyorsun DxDiag'ta ekran yerine değil "oluşturucu" yerine bakmayı dene.

Ekranın fotosunu çekmek yerine klavyenizde yer alan Alt + PrintScreen tuşunu kullanarak ekran görnütüsü alırsanız sisteminizde harici ekran kartı olup olmadığını, varsa da yanlış yere baktığınızı size söyleyebiliriz.

DxDiag arayüzünde Oluşturucu sekmesi varsa göz atar mısınız? Oluşturucu sekmesi yoksa, büyük ihtimalle size 1 GB olan modelini satmışlar. Bu arada Görüntü belleği(VRAM) yazan yer fiziksel bellektir. Paylaşılan bellek Windows tarafından ayırılan sanal bellektir.
Özelliklerinde harici ekran kartı 1 ya da 2 GB olarak gözüküyor.
@The Butcher of Blaviken Ekran ve Oluşturucu kısmı olur. Ekran 2 diye bir seçenek hiç duymadım.

İşlemcinin görüntü işleyicisinin özelliklerine bakıyor olabilir misiniz? DxDiag'da yukarıda bulunan sekmeler kısmında "Ekran 1, Ekran 2" gibi seçenekler varsa diğerine de bakabilir misiniz?
Ekran 1 yada ekran 2 yok sadece ekran seçeneği var
Tam emin değilim ama galiba yanlış yere bakıyorsun DxDiag'ta ekran yerine değil "oluşturucu" yerine bakmayı dene.
Oluşturucu diye bir seçenek yok. Sadece sistem, ekran, ses ve giriş seçenekleri var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı