ASUS X555YI ağır çalışıyor

Stucknela

Hectopat
Merhabalar.

Laptop çok ağır çalışıyor yani HP G1 laptop vardı, bundan hızlı idi. Bunun yavaş çalışma sebebi sizce ne olabilir?

ASUS X555YI laptop BIOS sürümüm güncelliğini kontrol etmek istiyorum. Bunu nasıl yapacağım?

Farklı bir çözüm önerisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Teşekkürler.

Merhabalar.

Laptop çok ağır çalışıyor yani HP G1 laptop vardı, bundan hızlı idi. Bunun yavaş çalışma sebebi sizce ne olabilir?

ASUS X555'yı laptop BIOS sürümüm güncelliğini kontrol etmek istiyorum. Bunu nasıl yapacağım?

Farklı bir çözüm önerisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Teşekkürler.

Bilgisayarınız da HDD'mi bulunuyor?

İnternetten ulaştığım bilgi kadarıyla laptop oldukça eski.
HDD ölmüş olabilir. CrystalDiskMark ile test yapmanızı ve sonuçları bizimle paylaşmanızı rica ediyorum. Aynı şekilde CyrstalDiskInfo programını açıp HDD'nizin sağlık durumunu ve aşağıdaki verileri de içine alacak şekilde bir ekran görüntüsü atmalısınız.
Virüs olma ihtimaline karşı bir de Kaspersky Security Cloud Free indirip tarama yapar mısınız?

Windows + r tuşuna basarak "çalıştır" ı açıp, açılan pencerede "DxDiag" yazarak sistem sekmesi altında "BIOS" bölümünden sürümü öğrenebilirsiniz.

BIOS sürümümü öğrendim güncel sürümü de ASUS sitesinden indireceğim dogru mudur?
Çöp işlemcisi olabilir.

Çöp olsun da ama HP g1'den daha iyi olması lazım sonucta.
İnternetten ulaştığım bilgi kadarıyla laptop oldukça eski.
HDD ölmüş olabilir. CrystalDiskMark ile test yapmanızı ve sonuçları bizimle paylaşmanızı rica ediyorum. Aynı şekilde cyrstaldiskınfo programını açıp HDD'nizin sağlık durumunu ve aşağıdaki verileri de içine alacak şekilde bir ekran görüntüsü atmalısınız.
Virüs olma ihtimaline karşı bir de Kaspersky Security Cloud Free indirip tarama yapar mısınız?

Yeni format attım hocam test tarama ya bir bakacağım tşkrler.
Bilgisayarınız da HDD'mi bulunuyor?

Evet HDD var. Ama yavaşlık açılırken değil genel olarak.
Diskde bulunan veriler parçalanmış olabilir. Disk birleştirme yaparak bir nebze hızlandırabilirsiniz.

Disk birleştirme derken?

Son düzenleme:
Disk birleştirmeyi internette araştırsan, sonucu bulurdun.

Bahsi geçen 2 laptopun donanım özelliklerinin tamamını yaz da, farkını bilelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı