X5650 Destekleyen Anakart Önerisi

ByrmEf

Hectopat
Merhaba X5650 ile bir sistem toplamayı düşünüyorum fakat uyumlu anakartı nasıl, ne olduğunu bilmiyorum.
Bir anakart buldum fakat işlemci ile uyumlu olur mu veya 4.0GHz'ye kadar OC olur mu, kaldırır mı, destekler mi bilmiyorum aşağıya linki bırakıyorum başka uyumlu ve OC destekleyen anakart varsa yazabilirsiniz. (2.el olarak 1050 veya RX570 alacağım). Mesela Ben örneğin farklı bir işlemci bakıyorum diyelim bunu hangi anakartlar ile uyumlu olduğunu nasıl anlarım veya OC destğinin nasıl olduğunu öğrenirim? Bilen varsa yazabilir.

Overclock yapmayı bilmiyorsanız hiç girişmeyin derim. LGA1366 anakart bulmakta biraz sıkıntılı veya olanlar da pahalı. Dediğiniz işlemci çok güçlü gerçekten sağlam bir soğutucu ile güzel değerlere çıkabilir.

Overclock yapmayı bilmiyorsanız hiç girişmeyin derim. LGA1366 anakart bulmakta biraz sıkıntılı veya olanlar da pahalı. Dediğiniz işlemci çok güçlü gerçekten sağlam bir soğutucu ile güzel değerlere çıkabilir.

Evet şimdi anakart satıcısına soru sordum ve bu anakart ile bu işlemci OC olmaz dedi ben stock olarak X5650 işlemci, asboard X58 anakart, GTX 1050 Ti ekran kartı, 8 GB RAM ile nasıl bir sonuç alırım Battlefield, CoD, PUBG. RDR2 gibi oyunlar asla oynamayacağım sadece Fortnite, ForzaHorizon4, CS:GO, Valorant oyunlarını oynayacağım sizce nasıl bir performans alırım grafikler orta-yüksek kaldırır mı?

Ben E5440, GTX550Tİ ve 8GB RAM ile GTA V normal ayarlar 1080P’de 50-60 FPS alıyordum. Ekran kartının oyun incelemeleri mevcut YouTube’dan bakınız. İşlemci çok güçlü ondan yana sıkıntı olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı